Sport / Rukomet

Rukometni klub Nexe osvojio Beograd

Rukometni klub Nexe osvojio je jaki međunarodni turnir u Beogradu – Memorijal Dragana Rankovića!

osvojen beograd 495

U finalu su bili bolji od skopskoga Vardara 33:29 (16:15). Utakmica vrlo slična onoj jučerašnjoj protiv domaćina. Vardar je prvi poveo. I još jednom vodio. Ostalo je bilo na našoj strani. Šunjić ponovno odličan – 12 njegovih obrana, Perica Lelić dodao je jedan skalp iz sedmerca.

Ivan Slišković bio je najefikasniji Grom sa 7 zgoditaka, u stopu ga je pratio odlični Kozina (6), četiri su puta uspješni bili Franjo Lelić i Knez. Bila je ovo šesta pripremna utakmica, upisali smo isto toliko pobjeda. Ovaj je turnir svakako bio najjači. Slijedeći nas vikend, u Našicama, očekuju još dvije pripremne utakmice s banjalučkim Borcem. Nakon toga nastavlja se SEHA liga domaćom utakmicom protiv Lovćena. U utakmici za 3.mjesto domaćin, beogradski Partizan pobijedio je Metaloplastiku iz Šapca 33:23.

RK NEXE – RK VARDAR 33:29 (16:15)

Memorijal Dragan Ranković - finale, SC Voždovac, Beograd
Gledatelja: 300
Sutkinje: Branka Marić (Pančevo) i Zorica Mašić (Zrenjanin)
Delegat: Zoran Mikić ( iz Zemuna)

RK NEXE: P.Lelić (1 obrana), Kozina 6, Bureš, Eter 1, F. Lelić 4, Mrđenović, Varvodić 1, Knez 4, Slišković 7, Pivac, Vujić 2, Tomić 1, Božić Pavletić 3, Šunjić (12 obrana), Obranović 2, Ivić 2.
Trener: Kasim Kamenica

RK VARDAR: Lazović 4, Ojleski 4, Markoski, Nedanovski, Pribak 3, Kukoski, Raković 3, Milić (10 obrana), Petrić 1, Jončevski 2, Marković 5, Daskaloski, Dragaš, Karačić, Rajković 2, Abutović 5, Čaneski (3 obrane).
Trener: Veselin Vujović.

SEDMERCI: Nexe 3/4 (Slišković 2, F.Lelić), Vardar 2/4 (Marković 2)

ISKLJUČENJA: Nexe 8 minuta (Knez 2+2, Slišković, Eter), Vardar 8 minuta (Lazović, Karačić, Rajković, Abutović).