Sport / Rukomet

Nexe svladao favorizirani Metalurg

Rukometaši našičkog Nexea jučer su u dvorani Gradski vrt (Osijek) odigrali odličnu utakmicu i pobijedili favorizirani Metalurg rezultatom 27:23.

Odlično otvaranje utakmice. Do 21. minute domaći su imali 10:7 no tada upadaju u crnu rupu do 32. minute bez postignuto gola. Gosti su to iskoristili za vodstvo na odmoru (10:12) te samom početku nastavka (10:13 i 11:14).

U tom trenutku Nexe mijenja obranu na 5-1 s isturenim Albinom Eterom i utakmica im kreće na mlin. Maloprije spomenuti gospodin zabija tri gola za redom za 14:14 u 38.minuti, i time započinje seriju Nexea 11:2 do 48.minute.

Metalurg se vraća na -3, ali novih Nexeovih 4:0 za 26:19 zaključuje priču o vuku i tri boda koji ostaju u rukama domaćih rukometaša.

- Uvijek je za nas velika čast pobijediti momčad iz Lige prvaka. Igrali smo danas bez četvorice igrača. Čudno će zvučati, ali mi imamo još prostora za napredak. Ovu utakmicu smatram odličnim taktičkim nadmudrivanjem. Za nas je pobijediti Metalurg kao kada je Metalurg pobijedio Barcelonu, rekao je nakon utakmice trener Nexea, Zdenko Kordi.

[important title=RK NEXE – RK METALURG 27:23 (10:12)]SEHA Gazprom South Stream liga
14.kolo
Osijek, ŠD Gradski vrt
Gledatelja 1.000
Suci: Ivan Mošorinski i Aleksandar Pandžić (Srbija)
Delegat: Živan Stakić (Srbija)

RK NEXE: P.Lelić (6 obrana), Bureš, Eter 6/7, F.Lelić 3/4, Mrđenović 1/2, L.Vešligaj, Tomas 1/1, Kružić 1/1, E.Vešligaj, Jurjević 3/8, Sokolić 0/3, Pivac (7 obrana), Božić Pavletić 3/4, Vegar 2/5, Ivić 7/10, Dundović.
Trener: Zdenko Kordi

RK METALURG: Stanić, Ojlevski 2, Dimovski 1, Pecakovski 2, Georgievski 3, Manaskov 1, Mirkulovski 1, Markoski, Mojsoski 1, Markovski 1, Cindrić 3, Kedžo 2, Jonovski, Mijatović (13 obrana), Mandić 4, Peshevski 2.
Trener: Lino Červar.

SEDMERCI: Nexe 1/2 (Eter 1/1, F.Lelić 0/1), Metalurg 3/3 (Ojlevski 2, Cindrić 1).
ISKLJUČENJA: Nexe 4 minute (Ivić, Vegar), Metalurg 10 minuta (Mandić 2+2, Mirkulovski, Ojlevski, Stanić).[/important]