Sport / Rukomet

NEXE do prvih bodova u novoj sezoni

Rukometaši Nexea pobijedili su Vojvodinu u Novom Sadu i osvojili prva tri boda u novoj, petoj sezoni SEHA Gazprom lige.

RK VOJVODINA - RK NEXE 24:26 (15:13)

Gromovi su dobro otvorili utakmicu i u potpunosti kontrolirali rezultat u prvih 20 minuta. Uslijedio je mali pad koji je Vojvodina iskoristila i na odmor otišla s +2.

Početak nastavka baš i nije bio bajan pa je prednost domaćina narasla i na +5 u 43.minuti (20:15).
Uslijedilo je potpuno buđenje naših igrača koji serijom 11:4 dolaze do pobjede. Obrana je okamenila pa smo u tih posljednjih 17 minuta utakmice primili tek četiri zgoditka.

Ono što posebno veseli je nastavak odlične igre koju su pokazali i u prvom kolu u Zagrebu. Pobjeda zaslužena i velika, izuzetno važna.

Kolektiv je zaslužan za pobjedu, a prvi topovi Nexea bili su Nuić, Božić Pavletić i Barišić Jaman s po četiri zgoditka. Mrđenović je ukrao četiri lopte i tri blokade, Vegar je dodao 6 asistencija, Lelić pak 11 obrana. I svi ostali doprinjeli su ovoj pobjedi.
Noge ostaju na zemlji, nema letenja. Već u srijedu nas u Skopju očekuje super Vardar.