Sport / Odbojka

Nemaju milosti Osječani prema svojim protivnicima, i nastavljaju sjajnim i uvjerljivim pobjedama.
Sa sigurnih, čistih 3:0 bez imalo nade za osvajanjem barem počasnog seta crveni su ispratili ekipu Šibenika.
Osječani su bili apsolutni favorit, jer su vodeća momčad, dok je Šibenik tek na 8.mjestu.

No, od samog početka susreta domaći su imali dominaciju i sigurno vodstvo.
U prvom setu dopustili su Šibeniku samo 15 poena, a u sljedeća dva tek nešto više po 18.
Bila je to jedna od najuvjerljivijih pobjeda Murse ove godine.

U ovom kolu u derbiju je Varaždin izgubio na svom parketu od sastava Daruvara s 3:1 pa je sada prednost Murse nad prvim pratiteljem Varaždincima porasla na velikih 8 bodova razlike.

Gotovo je sigurno da će se Osječani u play off plasirati s prvog mjesta na tablici Superlige, samo će upitno ostati hoće li do kraja prvenstva izgubiti i jednu utakmicu.
Kako igraju sada ako tako nastave teško je to očekivati barem do doigravanja.
U sljedećem 14.kolu u derbiju Mursa gostuje u Sisku i bit će to pravi ispit za igrače trenera Dragana Božića.