Nadoknadili zaostatak iz sofije, ali ispali

Osijek ispao u lutriji penala

Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka nisu se uspjeli plasirati u sljedeće kolo Europa lige. Uspješniji je bio bugarski CSKA nakon penala.

Bugari su unatoč boljoj igri Osijeka u obje prošli dalje. Sukus je to bugarskih devedeset i osječkih 120 minuta.

Dvije identične, čvrste i tvrde utakmice, rekli bismo prave europske u kojima niti jedna ekipa nije do kraja željela preuzeti rizik. Osijek je mogao povesti već u ranoj fazi utakmice, ali Bočkaj nije uspio svladati golmana gostiju iz slobodnog udarca. Tako smo vodstvo Osijeka čekali do završnice poluvremena kad Majstorović glavom zabija za veliko slavlje 7000 navijača na Gradskom vrtu.

Nk Osijek  - CSKA Fotogalerija

Nije Osijek nakon vodstva preuzeo dodatni rizik i jurnuo po drugi gol već su strpljivo gradili svoje napade tek povremeno dopustivši izlete Bugara pred Ivušića. U drugom dijelu i produžecima vidjeli smo nekoliko lijepih prigoda, ali je ostalo 1:0 i to je značilo kako će se pucati penali.

U prvoj seriji precizan je za Osijek bio Lopa, ali su onda promašili Bočkaj i Škorić. Za Bugare je neprecizan bio tek jedan izvođač pa su Bugari prošli dalje. Značilo je to veliku tugu za igrače i navijače jer dojam je kako se CSKA mogao proći uz nešto više rizika i ofenzive.