Splićanke prekinule dominaciju Osječanki: Nakon 12 godina trofej prvakinja odlazi s Mačkamame

Velika nogometna fešta jučer na Mačkamami koja nažalost nije završila i velikim slavljem Osječkih nogometašica.

Gošće iz Splita prekinule su 12-godišnju dominaciju Osječanki i osvojile svoj prvi naslov prvakinja.

U posljednjem kolu sezone u izravnom derbiju Osječankama je za osvajanje naslova trebala pobjeda od 2:0 ili s tri gola razlike.

Ludo otvaranje utakmice s tri gola u prvih 11 minuta. Osijek je poveo preko Lojne, Split izjednačio udarcem Dulčić s gotovo 40 metara koji je iznenadio domaću vratarku Slanović, a onda je opet Osijek poveo preko Balić koja je sjajno pogodila iz slobodnog udarca sa 17 metara. Na odmor se otišlo s prednošću Osijeka 3:1 nakon što je Balog iskosa pogodila suprotne rašlje.

Osijeku je tada za naslov bio dovoljan još samo jedan gol, no nažalost do njega nije došao već je u nastavku i primio dva pogotka i na kraju je završilo 3:3 (golovima Bošnjak i Bukač) za veliku feštu gošći iz Splita.

Osječanke su napokon dobile konkurenciju, što je veliki plus za ženski nogomet u Hrvatskoj, a dokaz tomu su i krcate "tribine" Mačkamame.

Priliku za revanš Splićankama 'Zečice' će imati 9. lipnja u Krapini na finalu kupa.