Sport / Nogomet

Barišić i Grezda otpisani iz Rangersa

Steven Gerrard, trener škotskog Glasgow Rangersa, otpisao je Bornu Barišića i Erosa Grezdu iz svih kombinacija, piše Daily Record.

Barišić, koji je u Rangerse stigao prošlog ljeta za 2,5 milijuna eura, nije bio u momčadi Stevena Gerrarda od 16. ožujka kada je odigrao poluvrijeme protiv Kilmarnocka. Nekoliko dana kasnije je Barišić zabio prvi gol za Hrvatsku protiv Azerbajdžana, ali se i odmah lakše ozlijedio na utakmici s Mađarskom.

Zbog ozljede je propustio derbi sa Celticom, a njegova ozljeda i odnos HNS-a prema Rangersu razljutili su Gerrarda koji je kritizirao HNS što Barišića nisu odmah poslali u Glasgow na preglede.

Nakon toga Barišić više nije zaigrao za prvu momčad, Gerrard mu je pružio priliku tek na prijateljskoj utakmici druge momčadi protiv Liverpoolove mlade momčadi (4:4), a navodno je uprava ta utakmica presudila Barišiću.

Borna je u tom susretu zaigrao od prve minute, a Glasgow je gubio 0:4 i do remija je uspio doći tek kad su mladi igrači zamijenili one starije.

Gerrard je poludio zbog nezalaganja Barišića i društva te ih žestoko napao nakon utakmice.

- Naravno da sam bio ljut. Pa gubili smo 0:4 od skupine klinaca. Svaki trener s kojim sam ja surađivao isto bi postupio. Nije smjelo doći do tog rezultata. Nije smjelo.

Nakon što je osigurao drugo mjesto iza branitelja naslova Celtica, Gerrard je progovorio o igračima koje će otpisati.

- Ako postoje igrači koje ne trebam, lako je to riješiti, pokazat ću prema njima iskrenost i respekt. Ako postoji netko kome ne mogu osigurati minutažu, reći ću mu, a nakon toga budućnost nije u mojim rukama. Onda je sve na igračima, hoće li ostati i biti negdje oko momčadi ili će otići u potrazi za minutažom. Za mene to nije problem, pozvat ću ih u ured jednog po jednog i priopćiti mi da je to realnost, rekao je Gerrard.

Borna i ukoliko se odluči ostati u klubu, bit će miljama od prve momčadi, izjavio je Gerrard.

U istom košu s Barišićem je i Eros Grezda,  albanski nogometaš koji je s također u Rangerse stigao iz Osijeka. Obojica će na ljeto morati tražiti novi klub.

SiB.hr

Steven Gerrard, trener štotskog Glasgowa, otpisao je Bornu Barišića i Erosa Grezdu, piše Daily Record.

Hrvatski reprezentativac je u tom susretu zaigrao od prve minute, a Glasgow je gubio 0:4 i do remija je uspio doći tek kad su mladi igrači zamijenili one starije.

"Naravno da sam bio ljut. Pa gubili smo 0:4 od skupine klinaca. Svaki trener s kojim sam ja surađivao isto bi postupio. Nije smjelo doći do tog rezultata. Nije smjelo."

"Ako postoje igrači koje ne trebam, lako je to riješiti, pokazat ću prema njima iskrenost i respekt. Ako postoji netko kome ne mogu osigurati minutažu, reći ću mu, a nakon toga budućnost nije u mojim rukama. Onda je sve na igračima, hoće li ostati i biti negdje oko momčadi ili će otići u potrazi za minutažom. Za mene to nije problem, pozvat ću ih u ured jednog po jednog i priopćiti mi da je to realnost", rekao je Gerrard.

U istom košu s Barišićem je i Eros Grezda,  albanski nogometaš koji je s također u Rangerse stigao iz Osijeka. Obojiva će na ljeto morati tražiti novi klub.