Sport / Košarka

Košarkaši Vrijednosnice OS Darda ubilježili su i četvrtu uzastopnu pobjedu. U 6. kolu Lige za ostanak Brokeri su u svojoj dvorani svladali Svjetlost Brod rezultatom 71:69.

Košarkaši Vrijednosnice Os Darda u usponu su forme s kojom su ostvarili novu pobjedu i tako osigurali ostanak u društvu najboljih.
Novi trener Senad Muminović tako je na klupi Baranjaca ostvario i četvrti uzastopni trijumf i pokazao se pravim potezom uprave.
Brođani su bolje otvorili utakmicu i na početku imali prednost ponajviše zbog učinkovitih šuetav za 3 poena.
Na kraju prve četvrtine Svjetlost Brod vodila je s 23:16 no u nastavku utakmice šutevi za 3 poena gostiju su stali posebice u trećoj četvrtini kada je Darda napravila seriju od 13-2 i otišla na 15 koševa razlike.
Plavi se ipak vraćaju, ponovno tricama, pa su u završnici utakmice imali i prigodu za pobjedu, no Šarac je promašio šut za 3 i bodovi su ostali u Dardi.
Zanimljivo je kako je domaća momčad ostvarila pobjedu bez ijednog pogođenog šuta za 3 poena.
Najefikasniji igrač susreta bio je Karlović iz redova Brodske momčadi s 25 ubačaja, kod domaćih Krolo je bio najbolji s 19 poena i 10 uspješnih skokova.
Za teoretsko osiguranje ostanka u A1 ligi Darđanima je u potrebna samo još jedna pobjeda u preostale 4 utakmice.
Brokeri trenutačno djele 3.mjesto u Ligi za ostanak s Dubrovnikom s omjerom 8 pobjeda i 7 poraza.