Sport / Košarka

Nakon odrađenog prvog dijela priprema, košarkaši Hrvatske kao zahvalu za gostoprimstvo odigrali su utakmicu protiv Bugarske.

Osječani su se očito zaželjeli kvalitetne košarke pa je tako ovaj susret došlo pogledati oko 3000 ljudi. Susret te cijele pripreme protekle su uz organizacijsku potporu KK Osječki sokol.

Lako su naši košarkaši nadigrali Bugare i završili susret rezultatom 72:59. Prvi koš na utakmici postigao je novi Hrvat Dante Draper, a prva četvrtina protekla je u igri sa pogreškama na obje strane, a konačni rezultat bio je 17:16 u korist domaćina.

Već u drugoj četvrtini izabranici Josipa Vrankovića ubacili su u višu brzinu pa su sa 12 uzastopnih poena došli na +13. Na odmor se, nakon dobre igre, odlazi sa rezultatom 38:27.

Naša reprezentacija inače u ovome susretu nije mogla računati na Ukića, Radoševića, Tomasa i Popovića pa je za očekivati kako će do nadolazećeg europskog prvenstva i oni biti spremni.

U nastavku igre i dalje dominacija Hrvatske. Tri minute prije kraja Hrvatska dolazi do najveće prednosti +23, ali u konačnici Bugari uspjevaju smanjiti na konačnih +13.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je sjajni Bogdanović sa 17 poena te snažni Stanko Barać sa 14.

TEKST: T.Maltašić