Sport / Košarka

Nakon pobjede nad direktnim suparnikom u borbi za prvo mjesto u kvalifikacijskoj ligi za plasman u elitni košarkaški razred, Osječki sokol stigao je na korak do cilja.

Pobjeda nad Dubravom izborena je u teških 40 minuta, domaćin je imao prigodu slaviti i s većom razlikom negoli su Zagrepčani pobijedili u prvoj utakmici (76:66), no pad koncentracije u završnici ostavio je Dubravu u igri da eventualno pomrsi račune Osječanima. Gosti su bolje otvorili, u 7. minuti su imali prednost od devet poena (5:14). Trener domaćih Helbich tražio je raspoloženu petorku, dosta je rotirao, a to mu se isplatilo i njegova momčad je uhvatila rezultatski priključak te na odmor otišla s plus dva.

U trećoj dionici Osječani su napokon probili željenu barijeru pa su u 29. minuti imali +11 (51:40), no prednost nije potrajala, Dubrava je prijetila, ali više nije imala mogućnost približiti se i zakomplicirati stanje na semaforu. Gosti su bili dosta nervozni pa je tri minute prije kraja tehničku zaradio Prgomet, a u završnici suci nisu imali milosti ni prema zagrebačkoj klupi. U dva navrata Osječani su još imali željenu razliku 67:57 (94 sekunde prije kraja) i 70:60 (33 sekunde prije kraja).

Košem M.Garme Zagrepčani se spuštaju ispod deset poena zaostatka, a posljednjih nekoliko sekundi nije bilo dovoljno da Osječani već sada potvrde plasman u A-1 hrvatsku ligu. “Sokolovi” sada imaju u preostale dvije utakmice potvrditi željeno, naime s dvije pobjede prvoligaški status je zajamčen.

TEKST: N.B. Glas Slavonije