Sport / Rukomet

Našičani u Skopju bolji od Červarovog Metalurga

Kakav početak sezone. Nakon gostovanja u Banja Luci, Tesliću i SkopjuNexe na kontu ima maksimalnih devet bodova!

Inati se Slavonijo u Skopju

Prvak Makedonije bio je tvrd orah, ne i pretvrd. Mogla je naša pobjeda biti i uvjerljivija, mogla je utakmica biti i mirnija nego što je bila.
Uglavnom, nakon prekršaja na Varvodiću imali smo sedmerac točno minutu i pol prije kraja pri našem vodstvu 28:30. Franjo Lelić je pucao, Stanić je obranio udarac. Metalurg je zabio za -1 pola minute prije kraja. Nedovoljno za bilo što više od poraza, sačuvali loptu i publici u „Avtokomandi“ podarili gromoglasan „Inati se Slavonijo“.

Igor Vujić (šut 8/10, jedna asistencija) danas je bio posebno raspoložen…

„Čupavo i posebno slatko! Na kraju je ispalo kako smo svi željeli, dali smo sve od sebe i zasluženo pobijedili. Imali smo oscilacija tijekom utakmice, vodili smo četiri razlike u prvome dijelu pa je Metalurg otišao na plus dva ( 7:11 u 17.minuti do 15:30 do odmora). U nastavku je domaćin vodio i s tri zgoditka prednosti. No, to je posebna odlika ove momčadi da se ni u tom trenutku nismo predavali nego smo se „digli“ i otišli do pobjede.“

Svaku utakmicu momčad izbaci nekoga koji „iskoči“, ovoga puta je to bila lijeva strana našega napada, Vujić-Slišković…

„ Tako je to u rukometu, momčad uvijek nekoga izbaci u prvi plan. Ali ovo je bila još jedna velika pobjeda cijele momčadi. Slija i ja nismo bili zadovoljni našim učinkom u prve dvije utakmice, večeras smo to nadoknadili. Ići će to i na bolje, još se „lovimo“ i uigravamo.“
Tri utakmice, tri gostovanja, tri pobjede…
„ Odlično, super, fenomenalno!“

Pogled s gola, Perica Lelić (9 obrana)…
 „ Velika pobjeda. Odigrali smo odličnu utakmicu, uz nešto oscilacija koje smo uspješno prebrodili. Metalurg je odlična i velika momčad, zato je ova pobjeda još „jača“. Obrana je igrali na visokom nivou u drugome dijelu, kockice su se posložile i nosimo velike bodove iz Skopja. Imamo odličan skor na početku lige, devet bodova s tri teška gostovanja. Super!“

Slijedi gostovanje na Cetinju…

„ Da, pred nama je teška utakmica protiv Lovćena. Nadam se, nakon ove velike pobjede protiv Metalurga, da nam je forma i samopouzdanje dodatno naraslo i da se možemo vjerovati u uspjeh na Cetinju.“

Odlični su danas bili svi, momčad je odradila lavovski posao i zasluženo u Skopju uzela bodove prošlogodišnjem finalisti SEHA lige. U petak, 05. listopada u 18 sati slijedi dvoboj s prvakom Crne Gore, na Cetinju igramo protiv Lovćena.

[blockquote]RK METALURG - RK NEXE 29:30 (15:13)
SEHA liga, 3.kolo
Skopje, ŠD Avtokomanda
Gledatelja 600.
Suci: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin (obojica Bosna i Hercegovina)
Delegat: Dragan Nachevski (Makedonija)

RK METALURG: Stanić (11 obrana), Rakčević 4, Levov, Vugrinec 6, Naumovski, Georgievski, Kozlina 6, Manaskov 3, Markoski 1, Mojsoski, Mitrevski (2 obrane), Doder 2, Stoilov, Batinović 6, Jonovski, Alushovski 1.
Trener: Lino Červar
RK NEXE: P.Lelić (9 obrana), Kozina 2, Mataija 4, Eter, F. Lelić 3, Mrđenović 1,   Varvodić 1, Ivić 2, Markotić 3, Slišković 5, Vujić 8, Vozab, Obranović 1, Šunjić (6 obrana).
Trener: Kasim Kamenica

SEDMERCI: Metalurg  1/1 (Vugrinec),  Nexe 1/2 (F.Lelić).
ISKLJUČENJA: Metalurg 6 minuta (Stoilov 2+2, Manaskov), Nexe  4 minute (Slišković, Obranović).[/blockquote]

Tekst: Priopćenje RK Nexe