Sport / Rukomet

Rukometaši Osijeka ostvarili su svoju šestu prvenstvenu pobjedu u utakmici 14. kola prve hrvatske lige.
U dvorani Zrinjevac Osječani su bili bolji od sastava Umaga rezultatom 27:23 i tako ih prestigli na prvenstvenoj ljestvici.

Utakmicu bolje otvaraju domaći, pa već sredinom prvoga dijela vode sa 7:3.  Tada su gosti podigli tempo igre i nešto boljom izvedbom došli do 10:8 pred kraj poluvremena. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Osijeka 11:10.
U drugom djelu igre Osijek igra još bolje iako se do sredine poluvremena igralo gol za gol, no izabranici trenera Silvija Ivandije ipak se odvajaju i drže sigurnu prednost.
No, Umag ponovno pred završnicu utakmice dolazi na gol zaostatka, ali Osijek je s 2 uzastopna pogotka riješio pitanje pobjednika.
Najbolji strijelci u domaćim redovima bili su Kuduz sa 7 i Ranogajec sa 6 pogodaka.
Nakon 14. odigranih kola Osijek se nalazi na 7. mjestu prvenstvene ljestvice sa 13 osvojenih bodova.