Sport / Rukomet

Nexe-Diomidis ili sve čari europskog kupa

Čudna i neobična utakmica je iza nas. Već dugo nismo takvu vidjeli. Skoro 30 tehničkih pogrešaka s obje strane, puno promašaja u čistim situacijama, pregršt odličnih obrana vratara obiju momčadi.

Nakon odličnog otvaranja utakmice i  početnog vodstva Našičana od 5:1 u 10.minuti, Grci su bolje posložili redove pa je prvi dio utakmice završio bez pobjednika – 10:10.

Izuzetno izjednačena igra nastavljena je do 50.minute kada igrači Nexea konačno uspijevaju slomiti uporne Grke i serijom 5:0 stiže na +6 (22:16). Imali su i napad za daljnje povećanje vodstva, ali je prednost ostala ista sve do minutu i pol prije kraja. Nexe je tada stao na 26 postignutih golova, a Grci su na svojih 20 dodali još dva za konačnih 26:22. Prednost koja je i mala i velika, ali ipak na uzvrat u Grčku Nexe odlazi s prednošću. To je jučer bio prvi i osnovni cilj.
Čestitke svima, a posebno  rukometašima NEXEa jer ovo nije bila samo još jedna obična utakmica.

Zdenko Kordi: „Prije svega želim čestitati svojoj momčadi na pobjedi. Pobjeda je u ovoj prvoj utakmici protiv Diomidisa bila imperativ. Isto tako moram čestitati i Grcima na odličnoj utakmici. Bilo je puno pogrešaka jučer, od strane svih sudionika utakmice. Sam je susret bio izuzetno zahtjevan i neobičan za naše rukometne prostore. No, to su čari Europskog kupa koji donosi utakmice protiv različitih protivnika. I to je dobra stvar u sazrijevanju naše momčadi. Bez obzira na probleme u pripremi utakmice, velika je razlika između gledanja snimke nekoga kluba ili razgovora o taktici protivnika te igranja protiv novih i nepoznatih protivnika. Iskustvo utakmice ništa ne može zamijeniti. Sada smo se u praksi upoznali s načinom njihove igre i to ćemo iskoristiti za uzvrat u Grčkoj. Imamo sreću što igramo protiv takve momčadi, to će biti veliko i korisno iskustvo našim igračima u daljnjim karijerama.“

Perica Lelić: „Grci su dosta neugodna i nezgodna momčad, igraju brzi rukomet, pokretljivi su te igraju jako duboku obranu. To smo i očekivali, ali moram priznati da su nas iznenadili koliko su je dobro odigrali. Kao što se vidi po rezultatu, i mi smo isto jako dobro igrali obranu, 22 primljena gola nije puno. Ali dosta smo se mučili u napadu s probijanjem njihove obrane. I njihov je golman sakupio puno obrana, što je rezultiralo našom nervozom pa smo tako tek u zadnjih 10 minuta napravili ovu razliku. Moramo na kraju biti zadovoljni, s obzirom kako se rezultat kretao. Dobro smo otvorili utakmicu, ali onda se uvukla neka nervoza, nekoliko naših brzih isključenja pa potom i tehničkih pogrešaka u napadu. Tako smo im dopustili povratak u utakmicu. Bili smo i malo izgubljeni, dosta smo se onda tražili, ali dobro je što smo napravili barem koliko-toliku razliku za uzvrat. U rukometu nikad nije dovoljna razlika, ni 10 pogodaka nekada nije dovoljno, tako da je ovo ni malo ni puno. Očekuje nas još jedna utakmica, sve je moguće, po meni nema favorita. Imali smo problema pred ovaj susret jer nikako nismo mogli doći do DVD-a s njihovim utakmicama. Sad ćemo se moći puno bolje pripremiti, kad smo vidjeli kako igraju. Napraviti ćemo dobru analizu utakmice, dobro se pripremiti za uzvrat i nadam se našem ukupnom uspjehu.“

Albin Eter: „Čudna utakmica, svakako. Nismo imali prilike pogledati kvalitetnu snimku njihove igre u pripremi utakmice, ali na kraju je najvažnije što smo nekako pobijedili. Njihov je golman bio jako raspoložen, na početku smo ga malo i razbranili što nije bilo dobro. Imali smo nekoliko prebrzih udaraca i dosta pogrešaka u igri. Mislim kako mi možemo odigrati puno bolje i s puno manje pogrešaka. Sada imamo tjedan dana za pripremu i uvjeren sam kako ćemo se za uzvrat odlično pripremiti. U Grčkoj možemo pobijediti te ih iznenaditi kao što su oni nas u jučerašnjoj utakmici.“

[blockquote]RK NEXE – AC DIOMIDIS 26:22 (10:10)
EHF KUP, 2.kolo, 1.utakmica
Našice, ŠD OŠ kralja Tomislava
Gledatelja 750.
Suci: Yaron Ben-Dan i Assaf Faran (Izrael)
Delegat: Vladimir Jović (Bosna i hercegovina)

RK NEXE: P.Lelić (14 obrana), Eter 6, F.Lelić 2, Mrđenović, Tomas, Kružić 2, Jurjević, Sokolić 4, Pivac, Vujić 1, Božić Pavletić, Sakić 4, Vegar 3, Janković, Tomić 2, Ivić 2.
Trener: Zdenko Kordi
AC DIOMIDIS: Zaravinas 2, Megaloikonomou 3, Kremastiotis, Passias, Mellios, Nungovitch (16 obrana), Marango 2, Samaras 4, Spentzos, Ananiadis, Deligiannis 1, Loizos (1 obrana), Mastorogiannis 3, Kederis, Chatzikonstantinou, Tasković 7.
Trener: Andreas Vasilopoulos

SEDMERCI: Nexe 3/4 (Eter 3), Diomidis 2/3 (Megaloikonomou 2).
ISKLJUČENJA: Nexe 14 minuta (F.Lelić, Kružić, Vujić, Božić Pavletić, Sakić, Ivić, klupa), Diomidis 12 minuta (Tasković 2+2, Ananiadis, Marango, Mallios, Zaravinas).[/blockquote]