Sport / Rukomet

Nexe poražen od Vojvodine

Nakon dvije uzastopne domaće pobjede rukometaši Nexe Našica poraženi su u derbiju 4. kola SEHA lige od prvaka Srbije, Vojvodine rezultatom 29:22. Bila je to zanimljiva i ravnopravna utakmica, u kojoj su ipak gostujući crveni bili za nijansu bolji.

Zdenko Kordi, trener Nexea:
Čestitam Vojvodini na zasluženoj pobjedi. Imali smo određenih problema prije utakmice – Luka Sokolić se tek vratio nakon ozlijede, Marin Vegar je imao temperaturu, a noć prije utakmice razbolio se Igor Vujić koji večeras nije niti igrao. No, ključ našega poraza bio je preveliki broj individualnih pogrešaka. Nismo igrali kao momčad.“

Marko Mrđenović, RK Nexe:
Želim se ispričati našim navijačima. Slijedeću ćemo utakmicu odigrati puno bolje. Čestitam Vojvodini, odigrali su kvalitetnije i agresivnije od nas.“

Momir Rnić, trener Vojvodine:
Izuzetno važna pobjeda za moju momčad. Iznenađenje je bila naša 3-2-1 obrana koja nam je donijela pobjedu.“

Miroslav Kocić, RK Vojvodina:
Odlična utakmica i naša zaslužena pobjeda. Naša je obrana bila ključ uspjeha.

[important title=RK NEXE – RK VOJVODINA  22:29 (9:14)]SEHA Gazprom South stream liga
4.kolo
Osijek, ŠD Gradski vrt
Gledatelja 1250.
Suci: Amar i Dino Konjičanin (Bosna i Hercegovina)
Delegat: Pero Marić (Bosna i Hercegovina)

RK NEXE: P.Lelić (7 obrana), Bureš, Eter 1, F.Lelić 2, Mrđenović 2, Tomas, Kružić, Jurjević 1, Sokolić 1, Pivac (3 obrane), Božić Pavletić 1, Sakić 1, Vegar 6, Janković, Tomić, Ivić 7.
Trener: Zdenko Kordi

RK VOJVODINA: Arsenić, Radišić, Popov, Elezović 4, Barišić, Veselinov, Mirković 2, Pušica 8, Pilipović, Todorović, Nikolić 4, Marjanac 4, Šipka, Stanković 6, Kocić (21 obrana), Ćurković 1..
Trener: Momir Rnić

SEDMERCI: Nexe 5/8 (Ivić 2, F.Lelić 2, Božić Pavletić), Vojvodina 1/1 (Elezović).
ISKLJUČENJA: Nexe  4 minute (Sokolić, Ivić), Vojvodina 6 minuta (Marjanac, Mirković, Ćurković).[/important]

Izvor: STV.hr i rknexe.hr