Sport / Ostalo

Pobjeda Osijeka VBK

Igrači malonogometnog kluba Osijek VBK uspješno su startali u prvom nastupu u novoj godini. Osječani su u okviru 12. kola PHML na domaćem terenu svladali sastav Novog Marofa s 4:1.

Pobjeda Osječana od 4:1 protiv Novog Marofa posve je zaslužena, a po prikazanoj igri mogla je biti i uvjerljivija za domaće plave.

Od samog početka susreta domaćin je na Zrinjevcu dominirao pa došao i u vodstvo već u 2. minuti nakon akcije Stipanovića i zgoditka Maria Metera.

Osijek je vodio, ali i dalje bio bolji, naime žuto-plavi do kraja prvog poluvremena nisu uspjeli niti jednom ozbiljnije ugroziti vratara Mladinu, a igra se cijelo vrijeme odvijala na polovici Novog Marofa.

Vratar gostiju Volarić najzaslužniji je što Osijek nije vodio većom razlikom, a mogao je.

No odmah na početku nastvaka plavi su povećali prednost na 2:0. Nakon dodavanja Dakića strijelac je opet bio Meter.

Mario Meter bio je i najbolji igrač utakmice, koji je i inače najbolji strijelac Osječana, postigao je hat trick pogotkom u 26. minuti nakon ispucavanja Mladine, te spuštanja lopte Dakića.

Sve je tada bilo rješeno iako su gosti postigli počasni pogodak u 38.minuti, no i Osijek VBK zabio je još jedan i to preko Gordana Duvančića iz deseterca u posljednoj minuti ogleda.

Osijek VBK trećom ostvarenom prvenstvenom pobjedom probio se na 10. mjesto na ljestvici. No odmora za Osječane nema, već u utorak u okviru 13. kola gostuju u Splitu kod sastava Brodosplita i kažu ni tamo nisu bez izgleda.