Sport / Ostalo

U prvoj utakmici 13. kola prve hrvatske lige odbojkašice na rasporedu je bio osječki gradski drrbi.
Prvi put sastali su se ŽOK Osijek i AOK Osijek a prema očekivanju igračice ŽOK-a bile su uspješnije.

Odbojkašice ŽOK Osijeka bile su domaćin u gradskom sudaru u utakmici 13.kola u Gradslom vrtu.
Prema očekivanju izabranice trenera Marina Raića bile su uspješne i to vrlo uvjerljivo, s čistih 3:0 u setovima.
Od samog početka dvoboja vidjelo se kako su plave puno bolja ekipa i kako zasluženo drže mjesto pri vrhu ljestvice.
Mlađe igračice trenera Damira Rukovanjskog nisu mogle pružiti pravi otpor favoriziranim kolegicama.
Prvi set pripao je uvjerljivo za ŽOK Osijek 25:11 a onda su u drugom i trećem setu akademičarke ipak pružile nešto bolju igru što je i rezultiralo s osvojenih 18 odnosno 19 poena u tim djelovima utakmice.
U svakom slučaju pobjeda  ŽOK Osijeka nije niti jednog trenutka dolazila u pitanje a rezultat je i mjerilo prave razlike u kvaliteti ova dva sastava.
Nakon nepotpunog 13. kola ŽOK Osijek drži 3.mjesto na ljestvici s 10 pobjeda i 3 poraza i ima 4 boda manje od Marine Kaštele.
Aok Osijek je na predposljednjem 13. mjestu s 9 osvojenih bodova.
Prvenstvo se nastavlja utakmicama 14.kola 22. sječnja.