Sport / Ostalo

Odbojka: Zagreb : Mursa 0:3

Prejaki su Osječani za mladu zagrebačku momčad, a to je i sastav trenera Dragana Božića potvrdio u uzvratnom ogledu u zagrebačkoj dvorani u Trnskom.
Domaćin je dobar otpor gostima iz Osijeka pružio tek u prvom setu no i on je završio pobjedom Murse od 5 poena razlike. U nastavku utakmice plavi nisu imali nikakvog izgleda, jer su Dudaš, Suk, Fehir i ostali Osječani potvrdili dominaciju i ozbiljnim nastupom rutinski utakmicu rješili u svoju korist.
Zagrebu nisu omogućili osvajanje ni počasnog seta, bilo je 25:16 i 25:17 u preostala dva seta za Mursu.
Osječki prvoligaš plasirao se tako u osminu finala kupa ukupnom pobjedom od 6:0 u setovima nad Zagrebom, a novina u osječkom sastavu je upravo to što je momčad dobila pozitivni pobjednički karakter i u slučajevima kada je pitanje pobjednika rješeno.
Opuštanja nema ni u jednom trenutku i ako tako Mursa bude igrala i početkom prvenstva, osječka muška odbojka mogla bi se vratiti u sam vrh hrvatske lige već ove sezone.