Sport / Ostalo

Nemčanin nakon petog mjesta na juniorskom EP kreće u borbu s ''velikim dečkima''

Ovo prvenstvo Europe Mauru Nemčaninu bilo je posljednje juniorsko natjecanje. Osvojivši 5. mjesto (zapravo djelivši 4. i 5. ocjenu) u konkurenciji 130 najboljih juniora Europe Mauro Nemčanin je zaključio izrazito uspješnu juniorsku karijeru.

Da podsjetimo, Europsko prvenstvo je najjače gimnastičko natjecanje na svijetu budući da u gimnastici zasada ne postoji Svjetsko juniorsko prvenstvo.

Mauo je tijekom poslijednjih nekoliko godina pobjeđivao na večini međunarodnih natjecanja na kojima je nastupao, višestruki je prvak Hrvatske. Prošle godine je osvojio srebrnu medalju na Europskoj olimpijadi mladih u konkurenciji 100tinjak gimnastičara, medalju koja je bila najsjajnija od 4 osvojene koje su hrvatski sportaši osvojili na tim igrama.

Svojim rezultatima je sigurno obilježio jednu etapu osječkog i hrvatskog juniorskog sporta.

Mauro već danas počinje sa treninzima i okreće se konkurenciji seniora u kojoj će s obzirom na svoju kvalitetu, tehniku i elemente kojima raspolaže vrlo brzo pokazati koliko vrijedi i među "velikim dečkima" !