Sport / Ostalo

Sari bronca u Zagrebu, a štefeti zlato u Varaždinu

Međunarodni atletski miting “Dinamo-Zrinjevac 2018″ održan je 23. svibnja 2018. na Sveticama u Zagrebu. Na natjecanju je nastupila i skakačica u vis AK Slavonija Žito Sara Aščić osvojivši 3. mjesto s rezultatom 1,70m.

Pobijedila je Ana Šimić (AK Agram) s preskočenih 1,83m dok je druga bila Tihana Jeletić (AK Dinamo-Zrinjevac) s 1,74m.

Podsjetimo, Aščić je u nedjelju u Zagrebu skokom od 1,80m ispunila normu za Prvenstvo Mediterana za mlađe seniore koje će se održati 9. i 10. lipnja u talijanskom Jesolu. Također, time je izjednačila osobni rekord, koji se nalazi i na listi TOP 10 rezultata svih vremena u Hrvatskoj.

Prvenstvo Hrvatske za ml. juniore: zlato za Čivića, Petričić, Salaja i žensku štafetu 4x100m

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke održano je 26. i 27. svibnja 2018. u Varaždinu.

Članovi Atletskog kluba Slavonija-Žito osvojili su 10 medalja – 4 zlatne, 1 srebrnu i 5 brončanih.

Prema broju osvojenih medalja u kategoriji mlađih juniorki, klub je bio drugi najuspješniji klub na natjecanju. Kod mlađih juniora je podijelio 4. mjesto, a sveukupno (M+Ž) zauzeo 4. mjesto.

U skoku s motkom ostvarene su pobjede i u muškoj i u ženskoj konkurenciji. Zlatni su bili Sven Salaj (4,40m) i Maja Petrićić (3,30m), a na postolje su se popeli i srebrni Bartol Cik (4,00 m) te brončana Petra Šešum (2,70m).

Najbolji u Hrvatskoj su i Matej Čivić u bacanju koplja (62,01m) te ženska štafeta 4x100m u sastavu Nikolina Ćosić, Jana Pranjić, Matea Veber, Melani Bosić (49,49).

Barbara Vrhovac osvojila je dvije bronce – na 800m (2:21,32 ) i 1.500m (4:52,68), a treće su bile i Jana Pranjić u skoku u dalj (5,34m) te Karla Milinković u bacanju kladiva (50,23m).