Sport / Ostalo

Ivan Horvat peti na jakom EAA mitingu u Cottbusu

Osječki skakač s motkom Ivan Horvat nastupio je 31. siječnja na natjecanju “EAA International Springer-Meeting” u njemačkom Cottbusu.

Horvat je u svom prvom nastupu u 2018. godini zauzeo 5. mjesto s preskočenih 5,50m. Odlično je krenuo u natjecanje, iz prvog pokušaja preskočio je visine 5,20m, 5,30m, 5,40m i 5,50m, ali visinu 5,60m nije uspio preskočiti.

O jakoj konkurenciji na mitingu dovoljno govori podatak da je pobijedio Piotr Lisek iz Poljske (5,83m) koji je na prošlogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Londonu osvojio 2. mjesto, dok je drugi bio aktualni svjetski prvak Amerikanac Sam Kendricks (5,78m). Na treće mjesto plasirao se Konstantinos Filippidis iz Grčke (5,73m).

Inače, na ovom natjecanju održavaju se dvije discipline – skok s motkom kod muškaraca i skok u vis kod žena.