Sport / Ostalo

Potnekov memorijal okupio više od 400 natjecatelja

U subotu, 28.10.2017., u sportskoj dvorani Jug održan je 12. međunarodni Memorijal Josip Potnek koji je ujedno i 3. kolo regionalne Euro lige za mlađe kadete i kadetkinje (U16). Na turniru je nastupilo 419 natjecatelja/ica iz 46 klubova i 6 zemalja.

Judo klub Mladost Osijek predstavljalo je 50 natjecatelja/ica koji su osvojili 8 zlatnih, 8 srebrnih i 5 brončanih medalja.   Judo klub Mladost zauzeo je 1. mjesto u ekipnom poretku, na 2. mjesto plasirao se Judo klub Arad iz Rumunjske a na 3. mjesto Novosadski judo klub iz Srbije dok su 4. ,5. i 6. mjesto zauzeli slavonski klubovi Vinkovci 4., Kutjevo 5. i Osijek 6. Što se tiče ostalih slavonskih klubova Judo klub Judokan iz Požege plasirao se na 19. mjesto a Samuraj iz Đakova na 22. mjesto.

Svi pojedinačni i ekipni rezultati dostupni su na stranicama Hrvatskog judo saveza.