Sport / Ostalo

Osvojeno čak 14 medalja na mlađejuniorskom prvenstvu Hrvatske

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke održano je 27. i 28. svibnja u Varaždinu. Atletičarke i atletičari Slavonije osvojili su čak 14 medalja – 3 zlatne, 7 srebrnih i 4 brončane. Prema broju osvojenih medalja klub je zauzeo 2. mjesto kod mlađih juniora, 6. mjesto kod mlađih juniorki, a sveukupno (M+Ž) 4. mjesto.

U konkurenciji mlađih juniora, Juraj Marinčić se tri puta penjao na postolje. Na 400m je probio granicu od 50 sekundi i s rezultatom 49,95 osvojio titulu mlađejuniorskog prvaka Hrvatske. Zlatu je pridodao i dva srebra – na 800m (1:57,32) i u štafeti 100-200-300-400m koju su još činili Ivan Paravac, Lovro Marđetko i Marin Vrdoljak (2:02,19).

Sven Salaj osvojio je zlatnu medalju u skoku s motkom (4,51m), dok je u istoj disciplini Ivan Paravac bio drugi (3,60m).

Na drugu stepenicu postolja popeo se Matej Čivić u bacanju koplja (55,55m).

Kod mlađih juniorki, Nikolina Užnik pobijedila je u skoku s motkom (3,50m), a bila je i članica srebrne štafete 4x100m zajedno s Janom Pranjić, Lorenom Faktor i Melani Bosić (50,11).

Iva Brkić zauzela je drugo mjesto u skoku u vis (1,58m) kao i Maja Petričić u skoku s motkom (3,10m).

Karla Milinković osvojila je dvije bronce – u bacanju kugle (12,52m) i bacanju kladiva (52,22m), a brončane su bile i Julia Šaravanja u bacanju koplja (44,47m) te štafeta 100-200-300-400m u sastavu Jana Pranjić, Lorena Faktor, Melani Bosić i Barbara Vrhovac (2:22,78).