Sport / Ostalo

Nemčanin prvi u Mariboru

Juniorski reprezentativac, član Gimnastičkog kluba Inova gim Mauro Nemčanin je pobjedio na 49. Šalamunovom memorijalu u Mariboru.

Bio je prvi na konju sa hvataljkama ispred austrijskog i mađarskog juniorskog reprezentativca. Mauro je uz odradio svoju novu vježbu i dobio ocjenu 13.200. Ovo natjecanje je prvo u sklopu priprema za Europsku olimpijadu mladih koja će se održati iduće ljeto u Mađarskoj. Za mjesec dana mu slijedi još jedno međunarodno natjecanje u Novom Sadu na kojem planira još pojačati vježbu.

Gimnastičarke Gimnastičkog kluba Inova gim ovoga vikenda bile su odlične na 4. kolu natjecanja za Kup Hrvatske. Cure su slavile ekipno u gotovo svim kategorijama, ali su i pojedinačno dominirale te osvojile pregršt medalja.

Dječaci su ekipno osvojili drugo mjesto i isto tako nekoliko pojedinačnih medalja.  Nakon ovoga zadnjeg kola sigurni su da se većina gimnastičara i gimnastičarki plasiralo za Završnicu Kupa Hrvatske.