Ostalo-Sport

Iva Brkić, Elija Valentić i Dario Prekl juniorski prvaci Hrvatske

Prekl-Dario-001

Prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke održano je 17. i 18. lipnja u Varaždinu. Atletičarke i atletičari Slavonije osvojili su 8 medalja – 3 zlatne, 2 srebrne i 3 brončane.

Osječanin Tomislav Nemet odnio pobjedu na 5. Plitvičkom brdsko biciklističkom maratonu

adriabike1

U nedjelju, 18. lipnja, održano je 5. izdanje najmasovnijeg biciklističkog događanja u Hrvatskoj, Adria Bike Maratona Plitvice 2017.

Benović zlatom potvrdio formu za EYOF

benovic madjarevic

Vikend bogat medaljama za Gimnastičko društvo Osijek - Žito uspješno je završen odličnim nastupom mladog gimnastičara Aurela Benovića. Naime, na jakom turniru u Budimpešti mladi Benović je osvojio zlatno odličje vježbom na svojoj omiljenoj spravi - parteru i pred odlazak na EYOF potvrdio da je izvrsnoj formi.

Donna Vekić senzacionalnom pobjedom do svog drugog WTA turnira u karijeri!

donna nothingam

Osječanka Donna Vekić u dramatičnom je finalu  turnira u Nottinghamu svladala osmu tenisačicu svijeta Johannu Kontu i osvojila svoj drugi WTA naslov u karijeri.

GD Osijek: Ljetni sportski kamp Osijek 2017. – prijave u tijeku

ljetni kamp 5

U organizaciji Gimnastičkog društva Osijek-Žito, i ovo ljeto održat će se Ljetni sportski kamp za djecu predškolske i mlađe školske dobi (6 - 10 godina) kroz koji će mališani grada Osijeka upoznati se s gimnastikom i plivanjem, te kako kvalitetno provesti slobodno vrijeme uz razne aktivnosti sportskog i kreativnog karaktera.

AK Slavonija Žito: Seniorke i seniori peti na Ekipnom prvenstvu Hrvatske

Prekl Dario 002

Ekipno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke održano je 10. i 11. lipnja na stadionu Mladosti u Zagrebu. Atletski klub Slavonija-Žito imao je ekipu i u muškoj i u ženskoj konkurenciji, ali u oslabljenom sastavu. U obje konkurencije osvojeno je 5. mjesto.

Mladi karate sokolaši odlični u Vukovaru

segavcic

Na ovogodišnjem međunarodnom karate turniru KUP VUKOVARA 2017, održanom 10.06.2017. mladi kata natjecatelji karate kluba Hrvatski sokol u konkurenciji 32 kluba i 907 natjecatelja iz 4 zemlje ( BiH, Srbija, Makedonija i Hrvatska) osvojili su 3 zlatna odličja, 2 srebrna i 2 brončana odličja. Sa ukupno osvojenih 7 odličja zauzeli su visoko 4. mjesto u ukopnom plasmanu što je za svaku pohvalu i respekt.

Tri zlata za KK Esseker

kk esseker

U subotu je održan međunarodni kup Vukovara na kojem su natjecatelji KK Esseker osvojili tri zlata, jedno srebro i jednu broncu. Prvo zlato su osvojile mlađe učenice u katama ekipno (Dora Andrić, Ana Kovač i Lara Gudelj).

Aurel Benović izborio normu za EYOF

gd osijek zito 01

Aurel Benović izborio normu za EYOF! Najvažnija je to vijest koja nam ovaj vikend dolazi sa upravo održanog Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u sportskoj gimnastici u Nacionalnom gimnastičkom centru ATON!