Nogometaši Dinama prema očekivanju plasirali su se u polufinale hrvatskog kupa. Nakon pobjede u prvoj utakmici u Zagrebu od 2:0, Zagrepčani su pobjedu ostvarili i u Osijeku po nenogometnim uvjetima za igru.

Jak snijeg kiša i vjetar, te raskvašen i blatnjav teren onemogućavali su normalan protok lopte pa je i sama igra izostala. Dinamo je zasluženo prošao dalje, jer je bolja momčad, no i ovoga puta uz veliku pomoć sudaca, što modrima doista nije potrebno.

Osijek je krenuo odlično motivirano i bolje se snašao u takvim uvjetima. Pogodak bijelo plavih bio je logičan nakon uvodnih 17 minuta. Vidaković je dobro povukao, a njegov prodor samo kratko odbio Measrić, do najmlađeg Dine Špehara čiji udarac vara vratara Kelavu i završava u mreži iza njegovih leđa.

Osijek je tada krenuo još jače, Dinamo je bio posve izgubljen. U 21.minuti velika gužva, Miličevića je odlično našao Vidaković, Kelava je obranio njegov udarac, a u posljednji trenutak ispred Barišića spasio je Biščan. I onda trenutak nepažnje, propust u obrani i Dinamo je došao do izjednačenja.
Samir je odlično pronašao Bećiraja koji je nadmudrio i Pelaića i Gavrića a onda i vratara Karduma za 1:1 koje je praktički značilo i prolaz dalje.

U nastvaku  Osijek se ipak nije predavao sve do 57.minute i odluke suca Vučkova da pokaže na bijelu točku za goste. Start Jugovića nad Calellom samo je on vidio, no povratka nije bilo. Bišćan je bio siguran realizator za 1:2. Konačni 3:1 za modre postavio je Bećiraj svojim drugim golom u 74.minuti nakon odlične asistencije Badelja.

Po ovakvim uvjetima tek nekoliko stotina gledatelja nije vidjelo gotov ništa od nogometa, a treneri su bili podjeljenih mišljenja o arbitraži riječkog suca.

Štoviše Vahid Halilhodžić planuo je na naše pitanje o mogućem popustu sudaca prema njegovoj momčadi.
Ovom utakmicom završena je 2010. godina za bijelo plave. Slijedi analiza jeseni i naravno oduke čelnika oko igračkih promjena u svlačionici koje će i sam trener iznjeti upravi ali i javnosti u sljedečim danima.