Derbi 2.kola 1.HNL između Osijeka i Hajduka u Gradskom vrtu završio je podjelom bodova.

No oko sedam tisuća gledatelja vidjelo je odličnu utakmicu.

Bijelo-plavi su opet nesretno pred kraj ogleda ispustili preostala 2 boda.

Početak susreta pripao je Osijeku koji je imao više od igre, i od samog starta naglasio želju za pobjedom.Posebno raspoložen bio je Srđan Vidaković koji je zaprijetio već u 7.minuti utakmice.Hajduk smo vidjeli tek u 14.prvi udarac prema vratima uputio je Senijad Ibričić.Osijek je bio bolji, a plod takve igre rodio se minutu kasnije kada je Vidakoviću Splitska obrana ostavila dosta prostora i osječki veznjak je snažnim i odmjerenim udarcem s oko 25 metara pogodio lijevu stranu vratara Subašića.Prekrasan pogodak za vodstvo Osijeka i erupciju oduševljenja na tribinamaUnatoč vodstvu, Hajduk se nije trgnuo i Osijek je ponovno bio bolja momčad.Bijelo plavi su zamalo došli do drugog zgoditka u 18.minuti, kada je lijepu akciju Osječana po desnoj strani Vidaković završio pokušajem s lijevom nogom.Pola sata igre proteklo je u raspoloženim akcijama Osijeka, Hajduk nije pokazivao ništa od ugleda i reputacije koju posjeduje.I onda došla je 36.minuta, prekršaj na nekih 30 ak metara iskosa za Splićane.Tek drugi prekid za Hajduk i gosti dolaze do izjednačenja.Zaspali su u obrani Pušić pa i gavrić i nakon ubačaja Ibričića Jurica Buljat je nogom proslijedio loptu u mrežu Ivana Karduma.

Na uzvrat Osječani nisu dugo čekali. Samo dvije minute.No, veliki poklon uručio im je reprezentativni vratar Danijel Subašić.Igrao se s loptom, dugo okljevao pritisnuo ga je Barišić, a splitski čuvar mreže loptu je ispucao točno do Ivana Miličevića,koji iz prve pogađa za novo vodstvo i slavlje Osijeka.Utakmica se rasplamsala, igrao se odličan nogomet.Hajduk je minutu kasnije mogao do izjednačenja, no pokušaj Brkljače spasio je Pelaić s gol linije.U svakom slučaju zasluženo vodstvo Osijeka, skojim su bijelo plavi otišli na odmor u poluvremenu.Drugo poluvrijeme Hajduk je ipak pokazao bolju igru, te opet pred kraj susreta došao do izjednačujućeg pogotka.Osijek se povukao na svoju polovicu, i Hajduk je to znao kazniti.U razdoblju od 60. do 66.minute Hajduk je pružio najbolju igru.U toj 66. Anas Sharbini je postigao pogodak, koji je pak poništen zbog prekrđaja u napadu.Dvije minute kasnije Tomasov koji je ušao u igru u nastvaku lijepo je pucao volejem no preko vratiju Karduma.I onda su došle 2 najveće prigode za Osijek u nastavku.U 72.minuti bijelo plavi su izveli korner, Smoje je glavom servirao sjajnu loptu za Pelaića, koji prebacuje gol sa samo 4 metra.U 84.minuti odličnu kontru Osječana završio je Miličević ubačajem za Barišića koji lijevom nogom promašuje loptu za rješenje pitanja pobjednika.

Za to su domaći bili kažnjeni.Napad hajduka po desnoj strani završio je ubačajem koji je nesretno pogodio Tomislava Šoršu u petu.Lopta je došla točno do Strinića kojeg Šorša ruši a sudac Pristovnik pokazuje na bijelu točku.Iako je Kardum pročitao udarac Ibričića, lopta je završila u mreži za izjednačenje 2:2.Utakmica je i završila tim rezultatom, kada se ve zbroji po prikazanom najrealnijim, iako opet ostaje dojam da se Hajduk provukao u Gradskom vrtu.