Utakmicama 1.kola počela je nova sezona prve hrvatske nogometne lige.
Odmah na startu odigran je slavonski derbi u Vinkovcima.
Cibalia je pobjedom od 3:0 na najbolji način uzvratila Osijeku za poraz u posljednjem kolu prošlog prvenstva.
Više od tri godine Cibalija nije znala za pobjedu nad Osijekom, a u posljednjih sedam nastupa bijelo plavi su slavili pet puta, te dva puta igrali neodlučeno.Trener gostiju Tomislav Steinbruckner upisao je prvi poraz od Vinkovčana od kada je na klupi Osijeka.
Igrači s Drave bili su bolji od samog početka utakmice, te krenuli po 3 boda, kako su i najavili.
Vjerojatno bi rezultat bio potpuno drukčiji da je Osijek iskoristio dvije velike prigode u 4. minuti preko Barišića, te u 11. preko Miličevića.Realizacija i dalje ostaje najveći problem Osječana.
Cibalia je znala kazniti gostujuće promašaje pa je povratnik Bartolović poentirao u 31.minuti nakon ubačaja Šimunca.
1:0 za Cibaliju i oduševljenje domaćih navijača.
Pet minuta kasnije Osijek stvara treću veliku prigodu na utakmici.
No, odličnu akciju Šorša nije najbolje završio, te je nebesko plava obrana riješila problem

kohorta u vinkovcima

U nastavku utakmice gledali smo ponovno dominaciju Osijeka i želju da izjenače rezultat no napadi su bili jalovi, a Cibalia je bila čvrsta u obrani.Čak su Vinkovčani imali prigodu povećati vodstvo, ali je Šimunac prebacio cijeli gol u 59.minuti.
Dvije minute kasnije Osijek je to mogao kazniti.
Pelaić je vratio loptu na 16. metara, gdje je natrčao Vidaković, a njegov silovit udarac gotovo je lizao okvir Vinkovačkih vrata.
Uslijedila je nova kazna za nemoć Osijeka u napadu te dekoncetraciju u obrani.
U 65.-minuti nakon udarca iz kuta sam i neometan ostao je stoper Parmaković koji je pogodio za 2:0.
Nakon toga Osječani kao da su se predali nisu ništa uspjeli napraviti a treći pogodak Cibalije kojeg je postigao Jurić u 89.minuti samo je potvrdio zasluženo slavlje oslabljenih Vinkovčana, koji su bili autsajderi u ovom slavonskom derbiju.
Najbolju ocjenu slavonskog derbija zaslužili su opet navijači jedne i druge momčadi.
Kohorta je u Vinkovce opet došla u velikom broju, a na kraju tužnih lica napustila grad.
Možda je baš Hajduk u sljedećem kolu prigoda za iskupljenje poniženja kojeg su Osječani doživjeli na Bosutu.