Osijek je odigrao najslabiju utakmicu ove jeseni u Gradskom vrtu i može biti sretan što je osvojio 1 bod protiv Slaven Belupa koji je bio puno bolja momčad.
Alibi za blijedu igru bijelo plavih mogu biti izostanci  četvroice važnih igrača. Osijek je imao terensku nadmoć, ali jalovu.
Bilježimo 10.minutu kada je Maglica odlično uposlio Mličevića kojeg pogodak jednostavno neće.
3 minute kasnije uzvratili su gosti.Bivši Osječanin Vojnović prošao je sve pa i vratara Karduma no onda je Pelaić spasio s gol linije.
U 32. minuti ubačaj Lukačevića glavom zahvaća Kvržić i to je sve što smo vidjeli od Osijeka u prvom dijelu igre.
Još jedan bivši Osječanin Milardović u 45. minuti  imao je čistu prigodu nakon duplog pasa s Vojnovićem, no Kardum je bio uspješan.

U nastavku utakmice bolja igra Osijeka, agresivnija, ali opet je Slaven stvarao prigode. U 55. Kardum skida još jedan zicer, ovog puta Gregurini.
13 minuta kasnije dvije velike opasnosti za Osijek u samo jednoj minuti.
Prvo su spasili domaći gol u posljednji trenutak, a onda je i iz kornera tamnoputi Nynkeu zaprijetio.
Vodstvo gostiju bilo je logično.
Sve je napravio Vojnović u 73. minuti, ubacio pred gol a onda je Pelaić ispred Poljaka zabio u vlastitu mrežu, za 0:1.
I onda detalj za pamćenje Osječana u ovom susretu.
U 83 minuti Kvržić je ubacio na drugu vratnicu gdje je natrčao najmlađi debitant 16 godišnji Dino Špehar i glavom zabio za 1:1.
Kakva najava bogate karijere, i prezentacija osjećaja za gol, kojeg osječka momčad nije imala baš od vremena kada je igrao njegov otac Robert.

Osijek se nakon izjednačenja malo probudio i želio i drugi gol, no opet je Slaven imao prigodu preko Gregurine u sudačkoj nadoknadi i bijelo plavi mogu biti sretni zbog neodlučenog ishoda.

Bod je malo toga donio Osijeku koji je pao i na 12. mjesto na ljestvici.
Možda je slavonski derbi s Cibalijom sljedeću subotu u Gradskom vrtu prigoda za poboljšanje situacije.