Gostujućom pobjedom u Rijeci (1:2) Bijelo-plavi su došli na korak do polufinala hrvatskog nogometnog kupa. Nastavak je to niza od čak 5 godina Osijekove neporaženosti na Kantridi. Zadnji put smo tamo izgubili 8. travnja 2006. godine.

Nešto više od tisuću promrzlih gledatelja i nije baš moglo uživati u lijepom nogometu. Osijek je prvi put zaprijetio u 17. minuti. Nakon jedne izgubljenje lopte na centru, sjevnula je polukontra, Babić je iskosa izašao pred domaćeg vratara i zamalo promašio okvir riječkog gola.

U 32. minuti Miličević je prošao po lijevoj strani, ušao u gostujući šesnaesterac te na suprotnoj strani uposlio usamljenog Zorana Kvržića koji zabija za 0:1.

U nastavku nastavlja se bezidejna igra Rijeke, dok je Osijek uspješno branio svoju prednost iz prvog poluvremena.

U 87. minuti Babić je srušen u gostujućem šesnaestercu i sudac Svilokos svira kazneni udarac za Osijek. Loptu na bijelu točku stavlja Kvržić, no domaći vratar Lisnjak brani njegov udarac. Srećom lopta se odbija nazad do Kvržića koji iz drugog pokušaja podebljava prednost na 0:2.

Samo dvije minute poslije opet jedanaesterac, ovaj put za Rijeku. Alferes je precizan i smanjuje na konačnih 1:2. Rezultat koji nam daje s pravom se nadati prolasku u polufinale.

Prvi je ovo od tri susreta koji će Osječani i Riječani odigrati u samo tjedan dana. U subotu opet gostujemo na Kantridi u sklopu 16. kola 1.HNL, a iduće srijede igra se uzvratna kup utakmica u Gradskom vrtu.

[important title=Sastavi]OSIJEK:  Kardum, Ibriks, Smoje, Vrgoč, Lešković, Šorša, Jugović, Kvržić, Miličević, (od 83' Barišić), Babić (od 90' Pušić), Ljubojević (od 88' Maglica).
RIJEKA:  Lisjak , Švrljuga, Baković (od 60' Ljubović), Čagalj, Tadejević (od 72' Alferez), Miloš (od 46' Dedić), Kreilach, Gutierrez, Salčinović, Križman, Čulina[/important]

Prije ovog, odigrana su još dva četvrtfinalna susreta. Cibalia je jučer u Vinkovcima svaladala drugoligaša Vinogradar sa 1:0, a Hajduk je danas bio bolji kod kuće od Zagreba sa 1:0. Dinamo i Istra igraju tek na proljeće.

Tekst: Davor Matovac (SiB.hr)