Bijelo-plavi zaigrali u nastavku, za Bilića Kohorta igrač susreta

Nogometaši Osijeka opet su se počeli poigravati živcima svojih navijača, kojih ionako nema previše na tribinama Gradskog vrta. Ako ovako nastave, ostat će i bez te male, ali lojalne i glasne navijačke armije jer će im - otkazati srce!

Bio je to susret na kojem se Osijekova momčad pojavila tek u 46. minuti, kada je trener Vlado Bilić povukao odlučne poteze koji su imali za cilj razdrmati momčadi. I u tome je uspio. U tom drugom poluvremenu pojavio se i Marko Babić u ulozi centralne figure i Osijek je odmah počeo sličiti na sebe. No tada je Lučko već imalo dva pogotka prednosti, pa je počeo bjesomučan lov na taj zaostatak. Na kraju se sve završilo hepiendom. Bijelo-plavi su izjednačili, a da Babić pet minuta prije kraja nije promašio nemoguće, come back bi poprimio epske razmjere, a ljudi na stadionu bi vjerojatno totalno "poludjeli".

Kao “Dr. Jekyll & Mr. Hyde”

Nije se dogodilo, ali doživljaj zbog toga nije ništa manje intenzivan. U svemu postoji samo jedno pitanje koje treba postaviti. Zbog čega se po enti put događa da Osijek tako mlitavo uđe u utakmicu protiv suparnika kojeg bi morao lagani "izdevetati". Samo je to bio problem prvih 45 minuta. Umjesto da odmah jurnu kao "bjesni psi", Osječani su se ponašali vrlo umiljato i mlako, pa su gosti shvatili da se nemaju čega bojati i ljudi su uzeli ponuđeno. No ono što nisu znali, to je da momčad Osijeka zna biti "podvojena osoba".

Na osječki stadion se vratio "Dr. Jekyll & mr. Hyde" i u nastavku susreta bijelo-plavi su istrčali s jednim sasvim drugim licem. Odlučni, gladni pobjede, onakvi kakvi bi u Gradskom vrtu uvijek morali biti. Što god da im je Vlado Bilić rekao u svlačionici, dalo je rezultata.

- Ništa posebno im nisam rekao. Pokušao sam im dati potporu i animirati ih da pokušaju učiniti pothvat. Napravili smo i neke zamjene, momčad je reagirala odlično i drugo poluvrijeme smo stvarno bili dobri. Prvih 45 minuta? To nije vrijedno nikakvog objašnjavanja. Jednostavno, ne bismo smjeli tako izgledati - iskren je Bilić.

Bilić: Navijači su igrač utakmice

Dobro i kaže, jer analizirati igru Osijeka iz tog prvog poluvremena stvarno nema smisla. Sve počinje i završava na tome da se Osječani nisu nametnuli na pravi način, baš onako kako su to učinili u nastavku utakmice.

Trener gostiju Željko Kopić naglasio je još jedan važan detalj - ozračje na tribinama. Publika nije momčadi okrenula leđa unatoč lošem rezultatu i ne baš bajnoj igri. Bili su strpljivi i lojalni te potporom uporno pokušavali momčadi dati "ono malo goriva" koje je nedostajalo. Kohorta nije prestajala pjevati, a kada je "poludio" i središnji dio Istoka, stvari su se na terenu stvarno pokrenule. Kopić je točno u pravu kada tvrdi da mu je momčad u tom "neredu" posve izgubila glavu. Slične recenzije imao je i domaći strateg.

- Možeš li staviti da su igrač utakmice naši navijači? - pitao me nakon susreta, pa dodao: Za mene su oni bili igrač utakmice. Bili su fantastični, nisu nam okrenuli leđa ni u najtežim trenucima. Svaka im čast!

Da je prije utakmice netko rekao da će se zadovoljstvo pronalaziti i u remiju protiv Lučkog, "značajno" bismo ga pogledali. No, nakon svega što se događalo Osijek mora biti zadovoljan remijem, iako na kraju može žaliti i za preostala dva boda. Da Marku njegova "ljevica" nije otkazala poslušnost u ključnom trenutku, danas bi se o tom velikom povratku pisale i pričale bajke. A Marko? Vratit će mu se negdje ta nesreća…

Pogledajte taj nevjerojatan promašaj:

[blockquote]OSIJEK - Stadion u Gradskom vrtu. Vrijeme i teren povoljni za igru. Gledatelja: 1.000. Sudac: Željko Frković (Gospić) - 6,5. Strijelci: 0:1 Petrak (33), 0:2 Fuček (45), 1:2 Šorša (77), 2:2 Babić (82). Žuti kartoni: Kardum (Osijek), Kovačić, Novak, Andre Silva, Rendulić (Lučko). Crveni karton: Rendulić (Lučko).
IGRAČ UTAKMICE: TOMISLAV ŠORŠA (OSIJEK)
Osijek: Kardum 5,5, Ibriks 6,5, Vrgoč 6, Gavrić 6, Lukačević 6,5, Šorša 7, Lešković 6, Babić 6,5, Prijić 6, Barišić 5 (od 46. Aleksić 6), Maglica 5 (od 46. Ljubojević 6,5).
Lučko: Paličić 5,5, Žižić 5,5, Buden 6, Rendulić 5, Petrak 6,5, Kovačević 6, Novak 6,5, Blagojević 5,5, Fuček 7 (od 54. minute Andre Silva 5), Rak 6 (od 81. Rogač -).
0:1 Nakon Barišićeve pogreške sijevnula je brza kontra Lučkog koju je eurgolom, smjestivši loptu u lijeve rašlje sa 18 metara, završio Petrak.
0:2 Loptu je Rak iz kornera po zemlji uputio u srce šesnaesterca, a obrana Osijeka je nijemo, kao da je iznenađena, promatrala kako utrčava Fuček i s deset metara pogađa mrežu nemoćnog Karduma.
1:2 Jedna od gužvi u kaznenom prostoru gostiju napokon je oplođena. Odbijena lopta pala je na noge Šorši, a on iz voleja ne oklijevajući pogađa lijevi kut.
2:2 Vratar gostiju Kovačić loše je reagirao u istrčavanju, ispala mu je lopta koja je došla do Babića, a on je s ruba šesnaesterca pucao. Lopta je pogodila gredu, a onda se od Rendulićeve ruke odbila u mrežu.[/blockquote]

Osijekov karatker:

Osijek se već treći put ove jeseni vraća iz rezultatskog minusa. Prva dva puta su bijelo-plavi anulirali minimalni zaostatak, a sada su uspjeli u samo šest minuta nadoknaditi dva pogotka minusa.

Drugo poluvrijeme:

Osijek je u nastavku izgledao onako kako bi uvijek morao kod kuće. Nije to bila nezaboravna igra, ali su goste "uhvatili za vrat" i nisu puštali dok se nije dogodio preokret koji je na kraju mogao biti potpun.

Bilićevi potezi:

Vlado Bilić je u poluvremenu svojim potezima promijenio izgled momčadi. Ušli su Ljubojević i Aleksić, Lukačević i Babić bili su bliže vratima i to je donijelo na kraju spašavanje bar jednog boda

Osijekovo prvo poluvrijeme:

To je bio stari loši neagresivni i nemoćni Osijek. Tu i tamo koja prijetnja, ali dopuštanje gostima da shvate kako Gradski vrt nije neosvojiv. Zato su na odmor Osječani i otišli s dva pogotka zaostatka.

Kopićevi potezi:

Trener gostiju, inače Osječanin, Željko Kopić prerano je ušao u zatvaranje utakmice. Osijek je bio grogiran, ali mu je mladi stručnjak tim potezima dao "umjetno disanje" i Osječani su oživjeli te izbjegli poraz.

Posjeta:

Publika je bila odlična, ali malobrojna. Osječani su četvrti, na njihovim se utakmicama ima što vidjeti, ali ljudi su im okrenuli leđa. To je fenomen koji je teško objasniti.