Sport / Nogomet

NK Osijek zadnji na turniru u Ruščici

Jubilarni 20. Memorijalni nogometni turnir Zvonko Mikolčević, koji se održava svake godine u Ruščici pokraj Slavonskog broda, okupio je četiri momčadi, tri hrvatska i jednog BiH prvoligaša, Osijek, Cibalia, Inter i tuzlanska Sloboda.

Osijek: Kardum, Lukačević, Gavrić, Babić, Ljubojević, Špehar, Jugović, Šorša, Vidaković (od 82. Ibriks), Smoje, Miličević (od 66. Barišić). Trener: Vlado Bilić
Sloboda: Mujkić (od 73. Divković), Musić, Jogunčić, Zoletić, Mešanović (od 35. Rahmanović), Am.Bekić (od 60. Ribić), Malkić (od 74. Smailović), Nikolić (od 70.Čule), Slomić, Murselović (od 82. Glišić), Al.Bekić. Trener: Ibrahim Crnkić

Prvu utakmicu Osijek je igrao u subotu protiv Tuzle. "Bijelo-Plavi" su poveli u 30. minuti kada je Šorša asistirao, a Ljubojević iz prve pogodio mrežu iza leđa Mujkića. 7 minuta kasnije Tuzlanci izjednačavaju golom Zoletića.

Nakon regularnog toka susreta, rezultat je bio izjednačen 1:1, pa se prišlo izvođenju kaznenih udaraca. U izvođenju jedanaesteraca pričuvni vratar Slobode Tino Divković, obranio je jedanaesterce Smoji i Lukačeviću, te odveo Slobodu u finale s Interom iz Zaprešića koji je u drugoj utakmici bio bolji od vinkovačke Cibalie (1:0).

ruscica495
Detalj s utakmice Osijek - Sloboda Tuzla (foto: SBplus.hr)

Osijek - Cibalia 4:5 (1:1)

Osijek: Vargić, Vrgoč, Novaković (od 58. Džajić), Pušić (od 68. Šorša), Prijić, Kačumić (od 58. Glavaš), Lešković, Aleksić, Ibriks, Maglica, Barišić. Trener: Vlado Bilić
Cibalia: Paradžiković,Pulić,Kvesić,Puljić (od 63. Mazalović), Pavličić (od 46. Muženjak), Župarić, Parmaković, Mitrović (od 63. Maras), Rugašević, Kujundžija (od 55. Mišić), Terzić (od 81. Jonjić). Trener: Stanko Mršić

U utakmici za treće mjesto slična priča. Osijek je poveo golom Maglice već u 10. minuti, a Vinkovčani izjednačili 6 minuta kasnije (Terzić). U nastavku ništa zanimljivo. Slijede jedanaesterci u kojima je Cibalia bolja 5:4 (Barišić nije realizirao jedanaesterac za Osijek).

Inter pobjednik

U finalnoj utakmici turnira Inter je bio bolji od Slobode 2:0 i zasluženo osvojio prvo mjesto. Iz njihovih redova dolazi i najbolji igrač Tomislav Šarić.
Ovaj turnir ostati će upamćen i po činjenici što se prvi puta igrao pod svjetlima reflektora, što nije bilo nimalo zanemarivo u danima kada se živa u termometru penjala i do 38* C.

Tekst: SiB.hr