Osijek nemoćan protiv Rijeke u Gradskom vrtu

Potpuno zasluženo, Rijeka je preokretom došla do slavlja 2:1 u Osijeku u derbiju 16. kola i preuzela treću poziciju na ljestvici.

Bolji start domaćini nisu mogli poželjeti. Već nakon osam minuta, veliku grešku Petra Mamića iskoristio je Tomislav Šorša i bez ikakvih problema matirao nemoćnog Simona Slugu. Riječani nisu dugo čekali na odgovor te su odlično pritisnuli nakon primljenog gola.

Rijeka je izjednačila u 43. minuti kada je Antonio Mirko Čolak glavom pogodio sami kut mreže domaćina.

U 54. minuti Rijeka vodi, a strijelac je ponovno Čolak, koji se najbolje snašao u gužvi i postigao osmi gol sezone. Samo dvije minute kasnije Heber je mogao poptuno šokirati domaćine, ali njegov udarac prema praznim vratima zaustavlja Guti. U 88. minuti napadač Osijeka Mirko Marić pucao je prema praznom golu, ali je u zadnji trenutak Riječane spasio Lončar.