Osijek i u novu sezonu krenuo s remijem 1:1

Nogometaši Osijeka sinoć su započeli svoju novu europsku turneju. U drugom pretkolu gostovali su u Kišnjevu kod moldavskog Petrocuba, a momčad Zorana Zekića nije impresionirala, u Osijek se vraća s remijem. Nakon 90. minuta rezultata je bio 1:1.

Iako su slovili kao veliki favoriti uoči ogleda na stadionu Zimbrua, Osječani to nisu na travnjaku i dokazali.

Osijek je poveo u Kišinjevu u 52. minuti. Odlično je s lijevog krila centrirao Barišić, loptu je na drugoj vratnicu glavom dočekao Marić i vrlo precizno i neobranjivo pogodio sam desni kut za 0:1.

U 66. minuti domaćin je uspio doći do izjednačenja. Cojocaru je idealno ubacio loptu u kazneni prostor, a Ambros pokazao da je najopasniji igrač moldavske momčadi. Dobro je skočio, na trenutak iskoristio nepažnju osječke obrane i glavom smjestio loptu u desni kut za 1:1.