Sport / Nogomet

Osijek II prvak 3. HNL Istok!

Pobjedom 2:1  u derbiju protiv BSK-a, nogometaši Osijeka II osvojili su prvo mjesto i potvrdili  status najbolje momčadi trećeligaškog “istoka”.

Dvoboj je ovo bio za prestiž er obje momčadi plasman u Drugu ligu osigurale su ranije.

Za vodstvo Osijeka u 30. minuti zabio je Pilj, nakon što je njegov udarac u 12. minuti obranio vratar Ilinčić. Samo minutu kasnije udarac prema vratima uputio je i Stjepan Šimičić, no greda je spasila goste od primitka još jednog pogotka.

Prvi udarac prema vratima domaćina gosti iz Bijelog Brda su uputili tek u 42. minuti, no promašio je Popović, koji je nakon četiri minute izjednačio pogotkom s bijele točke. Drugi, odlučujući gol, zabio je u 58. minuti Llanos, nakon odlične akcije sa Šimičićem, čiji je udarac tri minute kasnije završio preko grede.