Osijek uvjerljiv u Slavonskom derbiju

U utakmici 34. kola Prve HNL, svojoj posljednjoj na domaćem terenu u ovoj sezoni, Osijek je svladao Cibaliju sa 3-1 i na najljepši mogući zaključio domaće partije za ovu prvenstvenu sezonu.

Sve dvojbe riješene su već u prvih dvadesetak minuta. Prvo je Marić koji se odlično snašao u gostujućem petercu već u 9. minuti doveo Osijek u vodstvo, da bi sa 11 metara na 2:0 povisio Hajradinović u 19. minuti.

Bočkaj je zapečatio odlično prvo poluvrijeme upisavši se u listu strijelaca u 40. minuti.

PXL 090518 20543673

PXL 090518 20543678

Sve što je Cibalia uspjela napraviti je smanjiti rezultat, konačnih 3:1 postavio je Barišić u 64. minuti utakmice, i to tek nakon popravka vlastitog neiskorištenog 11-erca kojega mu je obranio Malenica.

PXL 090518 20543669

Uoči utakmice predstavnici Kohorte uručili su tradicionalnu nagradu za najboljeg igrača sezone koji ispunjava navijačke kriterije i ukuse.

Ove godine navijački trofej, više nego zasluženo, otišao je u ruke Gabrijela Bobana, a primio ga je iz ruku Gordona El-Ayedija, člana Kohorte. Predsjednik Udruge Ivan Kračun Gabrijelu je uručio navijački šal.