Druga ekipa bijelo-plavih preokretom do nova tri boda

U uzbudljivoj utakmici u Zagrebu nogometaši Osijeka su, unatoč tome što su igrali u pričuvnom sastavu zbog susreta Europske lige s Austrijom u četvrtak, uspjeli preokretom pobijediti Lokomotivu s 3-2.

Lokomotiva je povela preko Marija Muse (15) , a poravnao je udarcem glavom Domagoj Pušić u 25. minuti. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Luka Capan glavom opet dovodi domaćina u vodstvo, da bi Osijek ponovno izjednačio iz kaznenog udarca kojeg je u 79. minuti realizirao Antonio Perošević. U 85. minuti nakon udarca s kuta Gabrijel Boban donosi pobjedu Osječanima, koji su, uz Dinamo, jedina neporažena momčad lige.

Osijek je pobjedom skočio na četvrto mjesto s 9 bodova, koliko imaju i Rijeka i Slaven Belupo, dok je Lokomotiva sedma s  četiri boda.

Pred 100 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Marić iz Daruvara.

Strijelci: 1-0 Musa (15), 1-1 Pušić (25), 2-1 Capan (45+1), 2-2 Perošević (79), 2-3 Boban (85)