Bijelo-plavi bolji od praške Slavije

Nakon poraza od ruskog Lokomotiva, nogometaši Osijeka zabilježili su i prvu pobjedu na pripremama u Španjolskoj.

Nili su bolji od praške Slavije rezultatom 2:1. Slavija je rano povela, nakon neopreznosti Osječana. Nesporazum vratara Žitnjaka i Mioča iskoristio je u sedmoj minuti Husbauer. No brzo se Osijek oporavio, do poluvremena je dominirao terenom i pravo je čudo što na odmor nije otišao s vodstvom.

U nastavku Zekić je promijenio deset igrača i Osijek više nije izgledao tako povezano. No u 53. minuti došao je do prednosti, kada je ubačaj Lulića iz lijevog kuta Boban glavom prenio na drugu vratnicu, gdje je bio Vojnović, koji je također glavom iz neposredne blizine pogodio za 2:1.

Sljedeći susret Osijek igra u subotu, protiv Rubina.

Za Osijek su nastupili: Žitnjak, Malenica, Pušić, Lukić, Barać, Knežević, Lesjak, Škrić, Mioč, Grgić, Lopa, Ejupi. Drugo poluvrijeme: Malenica, Matas (Lončar), Leko, Džolan, Marin, Petrović, Špoljarić, Lulić, Grgić, Vojnović, Boban.