Sport / Nogomet

Zabilježivši i 16. pobjedu u prvenstvu zaredom(!), i to protiv drugoplasiranih Riječanki, nogometašice Osijeka i teorijski su osigurale 15. naslov prvakinja Hrvatske.

Zabilježivši i 16. pobjedu u prvenstvu zaredom(!), i to protiv drugoplasiranih Riječanki, nogometašice Osijeka i teorijski su osigurale 15. naslov prvakinja Hrvatske. Derbi Lige za prvaka bio je u znaku apsolutne nadmoći i kvalitetnije igre učenica Zvonimira Kolaka pa gošće nisu imale ni minimalne izglede za izbjegavanje poraza. Tijekom susreta Rijeka JP samo je jednom ozbiljnije ugrozila Anu Martinčević, kad, u 75. minuti, Dušanka Juko nije završila kontru kako treba. S 14-15 metara iz idealne prilike pucala je pokraj lijeve vratnice.
Na drugoj strani, osim četiri pogotka, “zečice” su dvaput pogodile i okvir (Bulut i Kalamiza) te prokockale još tri-četiri tzv. stopostotne prilike, što dovoljno govori o odnosu snaga na travnjaku. Opet se u junakinju susreta prometnula Maja Jošćak, koja je, uz organiziranje najvećeg broja akcija, postigla i tri pogotka, od kojih dva glavom. Već u 17. minuti udarac iz lijevog kuta izvela je Violeta Baban, a Jošćak glavom s metar-dva doslovce ugurala loptu u vrata. Vrlo lucidna bila je kombinacija Osječanki za 2:0. Loptu je po lijevom krilu dugo vodila Iva Culek, potom proigrala u šesnaestercu Mateju Andrlić, koja je krenula korak-dva i onda gađala po zemlji bliži, desni kut.
I u drugom poluvremenu postignuta su dva pogotka. U 56. minuti korner zdesna izvela je Culek, a Jošćak je u trku opet glavom pogodila pravo mjesto. Konačno, samo četiri minute poslije, Jošćak je s 20-ak metara opalila poluvisoko po sredini vrata u mrežu iznenađene Doroteje Kundić. Budući da je pobjeda bila osigurana, trener Kolak tada je pružio povjerenje djevojkama koje inače imaju manju minutažu.

OSIJEK - Igralište “Mačkamama”. Vrijeme i teren pogodni za igru. Gledatelja: 150. Sudac: Krešimir Sambol (Ivankovo) - 7. Strijelci: 1:0 Jošćak (17), 2:0 Andrlić (24), 3:0 Jošćak (56), 4:0 Jošćak (60). Žutih i crvenih kartona nije bilo.
OSIJEK: Martinčević 6,5, Baban 7 (od 79. Bojčić -), Zlosa 7 (od 79. Turkalj -), Cepernić 7, Culek 7,5 (od 66. Laslavić 6), Bulut 6,5 (od 70. Vrtarić 6), Lojna 7, Jošćak 8, Andrlić 7, Kalamiza 7 i Šalek 6 (od 58. Kojić 6)
RIJEKA JACK POT: Kundić 5 (od 78. Jerbić -), Mrakovčić 5,5, Oštarčević 6, Makar 6, Horvat 5,5, Vrbanić 5 (od 77. Grković -), Štokan 5,5, Jurić 6, Perić 5,5, Juko 6,5 i Morožin 6
IGRAČICA UTAKMICE: MAJA JOŠĆAK (OSIJEK)