Odigrano je 20. kolo 3. HNL Istok. Jedni osječki predstavnik, Olimpija u Donjem je gradu ugostila sastav Graničara iz Županje, te ostvarila drugu uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

Olimpija polako bježi sa začelja ljestvice i nakon ove sedme prvenstvene pobjede ljubičasti su ipak uplovili u mirnije vode i najavili uspon prema sredini tablice. Domaći su u Donjem gradu slavili pobjedu protiv Graničara s 2:1.
Poveli su već u 3.minuti zgoditkom Živkovića a onda su bijeli preuzeli terensku nadmoć i pokušavali izjednačiti no bez uspjeha.
Tim se rezultatom otišlo na odmor a u drugom djelu igre Olimpija je sve riješila pogotkom Ivice Vuke u 59. minuti, iako su se gosti minutu kasnije vratili u igri neopreznim autogolom Gajića.
Ipak Olimpija je uspjela sačuvati prednost i tako najaviti puno bolje igre i rezultate u proljetnom djelu natjecanja.

REZULTATI

U ostalim utakmicama 20. kola Belišće je igralo neodlučeno u Slatini 1:1, Našk je na svom terenu svladao Slaviju s 2:0, dok su Croatia i Otok u Đakovui igrali 1:1.Drugi đakovački klub, Đakovo poražen je u Cerniku od Mladosti s 2:0.
Nakon 20.kola na ljestvici 3. hnl istok vodi Mladost Cernik s 2 boda više od Podravine.
Na začelju je Croatia Đakovo s 2 boda manje od Slatine i Mladosti Prelog.