received 10207873467113543 900x599

Navijači Osijeka bučno su dočekali svoje junake u osječkoj zračnoj luci. Pobjeda protiv PSV-a probudila je emocije pa ne čudi ovako vatreni doček.

Osijek slijeće u 13 na Klisu, Kohorta poziva na doček

kohorta psv

Veliku, najveću pobjedu u povjesti ostvario je NK Osijek sinoć u sred Eindhovena. Višestruki prvak Nizozemske, bivši prvak Europe, višestruko bogatiji PSV pao je golom Barišića s 11 metara u drugom poluvremenu.

Za povijest: Osijek pobjedio PSV u Nizozemskoj

received 10155581176254264

Treba li nešto reći osim PSV : Osijek 0-1 (Borna Barišić).

FOTO

NK Osijek HRT-u: ''Ako niste htjeli Santa Colomu i Luzern, nećete dobiti ni PSV''

U četvrtak 27. srpnja nogometna javnost u Hrvatskoj bit će prikovana pred TV ekrane s obzirom na to da Osijek, Hajduk i Dinamo u periodu manjem od dva sata igraju utakmice trećeg pretkola Europske lige.

Bijelo-plavima bod na gostovanju u Puli

istra osijek

U posljednjem susretu drugog kola HT Prve lige Osijek je odigrao samo 1:1 na gostovanju u Puli kod Istre 1961. Osječani su bili na koljenima do 83. minute kada Petar Bočkaj iz slobodnog udarca s preko 25 metara uz lošu reakciju Ivušića zabija za bod. Domaćin je od 27. minute bio u vodstvu golom Dejana Maksimovića.

VIDEO

U sljedećih 15 dana bijelo-plavi igraju čak pet puta

U četvrtak navečer smo strepili i živčanili, ali na kraju smo se ipak radovali! Osijek je u Luzernu zabio gol u trenutcima kada bi mnoge prijašnje generacije Osijeka pobjegle u svoj šesnaesterac i čekale egzekuciju. Čak i najveće generacije su podlegle pritisku u Briselu ili Pragu. Ejupijev gol plod je najbolje (možda i jedine prave) akcije oba sastava u ovom švicarskom gradu.

69

Osijek je nakon velike borbe uspješno svladao švicarski Luzern i plasirao se u treće pretkolo UEFA liga. Na putu do slavlja pratilo ih je oko 400 navijača pristiglih iz cijele Europe.

Osijek prošao Luzern i ide na PSV!

luzern os

Nogometaši Osijeka izborili su treću rundu euro kvalifikacija. Nakon velike borbe i vodstva Luzerna od 2:0, Muzafer Ejupi zabio je prolaza vrijedan gol protiv Švicaraca.

VIDEO

Bijelo-plava invazija na Luzern

Nogometaši Osijeka otputovali su u Luzern gdje ih u četvrtak očekuje uzvratni susret 2. pretkola Europske lige. Osječani brane prednost iz prve utakmice od 2:0, a na utakmici u Luzernu bit će i velik broj osječkih navijača koji su kao podrška krenuli s različitih strana i gradova.

Rudešu povijesni bod na otvorenju nove sezone u Gradskom vrtu

osijjek rudes

U prvom kolu nove sezone u Gradskom vrtu je gostovao novi prvoligaš Rudeš i iznenadio favorizirane bijelo-plave uzevši im dva boda. Utakmica je završila neriješenim rezultatom 1:1.

VIDEO

Trubač pogrebnik s istočne tribine kraj utakmice dočekao u policiji

pogrebnik truba1

Gotovo 7500 navijača gledalo je uživo u četvrtak odličnu predstavu i pobjedu bijelo-plavih nad švicarskim Luzernom.

Ukoliko prođu Švicarce, bijelo-plave u trećem pretkolu čeka veliki PSV

Nakon  sinoćnje pobjede nad švicarskim Luzernom u prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige, nogometaši Osijeka povećali su si šanse za prolazak dalje. A ukoliko to i ostvare, u trećem pretkolu čeka ih nizozemski PSV Eindhoven.

Zekić tajnovit, a grad u sve većem isčekivanju Luzerna

Dugo u Osijeku nije vladalo takvo zanimanje za jednu nogometnu utakmicu, kao što je to za onu protiv švicarskog Luzerna.Broj prodanih godišnjih ulaznica sve više raste, a ako je suditi po broju dostupnih ulaznica na servisu Ulaznice.hr, dobro se prodaju i one pojedinačne ulaznice.