Sport / Košarka

Poraz košarkaša Darde

Košarkaši Vrijednosnice Os Darda izgubili su od posljednje plasiranog Dubrovnika rezultatom 84:80.

Bio je to neizvjestan ogled svih 40 minuta igre, a gosti su iskoristili slabiji pristup domaćih žutih, opuštenost u igri.

Nije to bila prava Darda i Dubrovnik je zasluženo uzeo bodove.

Igrači trenera Senada Muminovića nisu bili konventrirani i čvrsti u obrani i imali su puno izgubljenih lopti. No, utakmica je to koja ništa rezultatski nije značila ni jednima ni drugima.

Darđani su osigurali prvo mjesto u ligi za ostanak, a Dubrovnik je sigurno posljednji i napušta elitni razred.

Gosti su bili bolji u prvoj četvrtini s 4 poena razlike, zatim Darda istim omjerom u drugoj, da bi gosti napravili prednost u trećem dijelu igre kada su vodili sa 7 poena razlike. Do kraja iako je bilo neizvjesno Darđani nisu uspjeli preokrenuti rezultat.

Najuspješniji košarkaš bio je Luka Pandurić iz Darde s 25 ubačaja, kod gostiju najviše je postigao Režić 23.

Sljedeći susret Darđani igraju u subotu 4. svibnja slavonski derbi u Brodu kod Đure Đakovića.