Sport / Košarka

Košarkaši Darde bolji od Osječkog Sokola u derbiju lige za ostanak

Košarkaši Osječkog Sokola i Vrijednosnice Os Darda odigrali su derbi kola lige za ostanak. Darđani su pokazali kako su bolji ove sezone ostvarivši novu pobjedu i tako još jednom potvrdili vodeće mjesto u toj ligi.

Prije početka utakmice župan osječko baranjski Vladimir Šišljagić darivao je loptama oba košarkaška kluba.

Nagrade su dobila i dva najperspektivnija igrača kod Sokola Karlo Uljarević, a kod Darđana Luka Barišić.

Košarkaši Vrijednosnice Os Darda slavili su pobjedu u osječkoj dvorani Jug rezultatom 94:78.

Potpuno zasluženo slavlje gostujućih plavo žutih, koji su razliku napravili u 2. i 4. četvrtini i tako osigurali novi trijumf i prvo mjesto u Ligi za ostanak.

Prva čevrtina bila je izjednačena, tek minimalna prednost gostiju, a onda su Darđani pokalo pravili razliku.

Na odmoru je bilo 15 razlike, onda se osječki bijeli vraćaju u 3. kvoteru smanjuju na 10, da bi konačnu pobjedu Brokeri potvrdili u posljednjih 10 minuta utakmica i tako slavili novu pobjedu protiv Osječana u derbiju.

Najefikasniji igrači utakmice bili su kod Darde Tešija 24, Trepalovac s 23 ubačaja, a kod Osječkog Sokola Šarac 22 poena.

Do kraja lige ostalo je još 6 kola, Darđani su praktički sigurno osigurali ostanak, dok Osječki Sokol još uvijek se bori za izbjegavanje predposljednjeg mjesta koje vodi u dodatne kvalifikacije.