Sport / Košarka

Osijek ponovno ima košarkaškog prvoligaša. I to više nego zasluženo Sokoli osvojili su prvo mjesto u kvalifikacijama za popunu A1 lige i izravan plasman u elitno društvo.

U susretu posljednjeg 10.kola Sokoli su u dvorani Jug svladali Crikvenicu s uvjerljivih 92:67 i tako sa samo jednim porazom završili natjecanje.
Iako je Osječanima bio dovoljan bilo kakav rezultat s porazom ne većim od 8 razlike bijeli nisu ništa kalkulirali i momčad trenera Zorana Helbicha odigrala je odlučno da pobjedi.

I još se jednom pokazala kvalitet ove osječke momčadi, prave prvoligaške s velikim iskustvom igrača. Već u prvoj četvrtini sve je bilo praktički rješeno, bijeli su ušli furiozno u utakmicu i imali prednost od čak 18 koševa razlike.
Ona je u nastavku samo rasla pa je do odmora Osječki Sokol imao i plus 27. Bila je to igra mačke i miša, gdje je u završnici Osječki sastav praktički u slavljeničkom tonu i završio utakamicu. Najbolji je bio Šarac sa 20 ubačaja, Katavić 14, Ridl 12, Helbich 11.
Više o velikom uspjehu osječke košarke i povratku u A1 ligu pogledajte u sutrašnjoj emisiji Pun Pogodak na STV-u.