Sport / Košarka

Darda uspješna u Rijeci

Riječani su dobro otvorili utakmicu i u četvrtoj minuti Jugo je svojim sedmim poenom postavio 11:6 za domaćina. Međutim, Darđani su se brzo pribrali i na krilima nezadrživog Ivana Bakovića (19 poena u prvome dijelu) pred kraj prve dionice poveli 21:16. Riječani su se serijom 9:3 vratili, međutim to je bilo sve od njih u sinoćnjoj utakmici. Druga četvrtina je protekla u znaku gostiju, Baranjci su punili koš Kvarnera i na odmor otišli s 12 poena zalihe. Krolo i suigrači su prednost sačuvali i prije odlaska u posljednjih deset minuta, doduše, domaća momčad se u nekoliko navrata približila, ali nikad na manje od četiri poena. Sedam minuta prije kraja košarkaši iz Darde imali su i "plus 13", međutim Riječani su se minutu i 20 sekundi prije kraja košem Poščića vratili na samo poen zaostatka (78:79). U sljedećem napadu Krolo je pospremio odbijanac za plus tri Darde, zatim je domaćin svoj napad odigrao loše, nakon čega je nezadrživi Baković u kontri pola minute prije kraja definitivno riješio pitanje pobjednika (78:83). Darđani su igrali bez Ridla, međutim i "kvarneraši" su imali mnogo problema, klub potresa kriza, igrači napuštaju brod koji tone pa su tako Riječani sinoć na raspolaganju imali samo nekoliko seniora.

Kvarner 2010 81

VROS Darda 85

RIJEKA - Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 50. Suci: Hordov (Zadar), Goleš (Šibenik) i Roglić (Split).

KVARNER 2010: Boban, Gaćeša, Sumić, Surina 14, Jugo 28 (3-4), Maruna 8, Rončević, Mažar 6 (0-2), Poščić 16 (2-2), Filipović 9 (1-4), Saftić.

VROS DARDA: Kordić 13 (3-3), Zučić, Gmajnički, Bičvić 2, Krolo 8, Mandić 7 (1-2), Baković 33 (4-7), Čutuk 14 (2-2), Rakitić, Milošević 8 (2-4).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 25:24, 9:22, 20:19, 27:20

Tekst: L. Variola (Glas Slavonije)