Nogometaši Osijeka plasirali su se u osminu finala hrvatskog Kupa.
Bijelo plavi su bili bolji od drugoligaškog sastava MV Croatie u Slavonskom Brodu rezultatom 2:1.

Bijelo plavi su bili bolji od drugoligaškog sastava MV Croatie u Slavonskom Brodu rezultatom 2:1.Nisu Osječani igrali prema očekivanju svojih malobrojnih navijača koji su doputovali u slavonski Brod. Dosta su se namučili kako bi ostvarili željeni cilj, iako se to nije moglo pretpostaviti nakon uvodnog djela utakmice.
Sve je počelo dobro za sastav trenera Branka Karačića.
Bijelo plavi su poveli u 10.minuti, U kaznenom prostoru srušen je Josip Barišić a precizan s bijele točke bio je Ivan Miličević.
Gosti su kontorlirali igru a do drugog gola došli su u 34.minuti.
Miličević je pronašao Jugovića, koji se lijepo riješio svog čuvara i postigao pogodak za 2:0. Činilo se tada da će Osijek rutinski izboriti prolaz dalje u Kupu no u 44.minuti napadag domaćih Divković iskoristio je neopreznost bijele obrane i smanjio rezultat na 2:1. I drugo polurvijeme Osijek je igrom bio bolja momčad.Izdvajamo pokušaje Barišića u 58.minuti i Miličevića u 71.no njihovi udarci nisu završili iza leđa vratara Pušeljića.
U 73.minuti Osijek je ostao s igračem manje jer je Dino Gavrić zaradio drugi žuti karton nakon neopreznog starta.
S igračem više plavi su pokušavali izjednačiti rezultat i ostvariti iznenađenje, , no Osijek je brojčano slabiji mogao susret riješiti i prije kraja.
Ipak udarci Josipa Barišića završili su obranom domaćeg vratara .
Osijek je sačuvao prednost i izborio prolaz u osminu finala.
Trener Karačić nema puno vremena za ispravak pogrešaka u igri svoje momčadi, jer već za 4 dana bijelo plave očekuje novi prvenstveni ispit.
U susretu 9.kola u Gradski vrt u subotu stiže Zadar.