Osječko ljeto kulture 2016. [PROGRAM]

Osječko ljeto kulture 2016. [PROGRAM]

oljk2016

26 programa, na 13 lokacija u gradu, više od 500 izvođača s područja kazališne, glazbene i koncertne, likovne, književne, plesne, filmske i novomedijske umjetnosti, od 29. lipnja do 12. srpnja, ponudit će 16. po redu Osječko ljeto kulture 2016.

Osječko ljeto kulture i ove godine je u organizaciji i produkciji Grada Osijeka.

I ove godine, ulaz na sve programe je besplatan (iznimka je samo otvorenje).

PROGRAM29. lipnja, srijeda

SVEČANO OTVORENJE
21 sat Georges Feydeau: GOSPOĐICA IZ MAXIMA
komedija
Zagrebačko gradsko kazalište Komedija
redatelj: Ivica Kunčević
HNK u Osijeku

30. lipnja, četvrtak
21 sat Ivo Andrić: NA DRINI ĆUPRIJA
drama
Srpsko narodno pozorište, Novi Sad
režija i tekst: Kokan Mladenović
Sportska dvorana Gradski vrt

1. srpnja, petak
19 sati MANUEL ŠUMBERAC
izložba ilustracija
Festival slikovnice Čuvari priča
GISKO

21 sat Zvonimir Balog: JA MAGARAC
premijera OLJK 2016.
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
redatelj: Dražen Ferenčina
igraju: Đorđe Dukić, Edi Čelić, Tihomir Grljušić, Areta Ćurković, Sandra Colnarić i Kristina Fančović
Dvorište Prehrambeno-tehnološkog fakulteta (1)

2. srpnja, subota
19 sati ANTUN MOTIKA, retrospektiva
izložba
kustosica: Branka Benčić
Galerija Waldinger

21 sat Alfred Jarry: KRALJ UBU
drama
Kazalište Virovitica
redatelj: Samo M. Strelec
igraju: Draško Zidar, Blanka Bart, Antun Vrbenski, Goran Koši, Mladen Kovačić, Mijo Pavelko, Sara Lustig, Igor Golub
Dvorište Rektorata (1)

22.30 sati Zoran Pavelić
SÖ PA – KULTURNA AKCIJA
performance
POPUP 27
Eurodom – amfiteatar

3. srpnja, nedjelja
10 sati Marta Maria Mekovec de Carvalho
KRADLJIVICA KLJUČEVA
pričaonica
Festival slikovnice Čuvari priča
Galerija Waldinger

21 sat Oliver Frljić: JAZAVAC U KEREMPUHU
stand up komedija
Satiričko kazalište Kerempuh
redatelj: Oliver Frljić
igraju: Hrvoje Kečkeš, Vilim Matula, Borko Perić, Rakan Rushaidat
Dvorište Rektorata (1)

22.30 sati Ivan Šeremet
SMRT UMJETNIKA
performance
POPUP 28
Eurodom – amfiteatar

4. srpnja, ponedjeljak
19 sati Zlatko Bourek
SOKOL
izložba skulptura i slika
Atrij Arheološkog muzeja

21 sat Zvonimir Balog: JA MAGARAC
repriza
Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
redatelj: Dražen Ferenčina
igraju: Đorđe Dukić, Edi Čelić, Tihomir Grljušić, Areta Ćurković, Sandra Colnarić i Kristina Fančović
Dvorište Prehrambeno-tehnološkog fakulteta (1)

5. srpnja, utorak
19 sati Katarina Horvat – Levaj
BAROKNA ARHITEKTURA
osječka promocija knjige
predstavljaju: autorica, Tonko Maroević, Željka Čorak, Nives Tomašević, Margareta Turkalj Podmanicki
Lapidarij Muzeja Slavonije

21 sat Yasmina Reza: BELLA FIGURA
drama
Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
redatelj: Boris Liješević
igraju: Lana Barić, Ksenija Marinković, Olga Pakalović, Dušan Bućan, Milan Pleština
Dvorište Rektorata (1)

6. srpnja, srijeda
19 sati 5. MEĐUNARODNA GRAFIČKA RADIONICA
HDLU Osijek
voditelj: doc.art. Stanislav Marijanović
UAOS – Odsjek za likovnu umjetnost

21 sat NISMO SVE KARENJINE
večer poezije, šansone i smijeha
redateljica: Vera Zima
igraju: Vera Zima, Ksenija Erker, Zoran Mišolongin
Dvorište Rektorata (1)

7. srpnja, četvrtak
21 sat Florian Zeller: ISTINA
komedija
Kazališna družina Glumci u Zagvozdu
redatelj: Danko Ljuština
igraju: Vedran Mlikota, Mila Elegović, Damir Poljičak, Hana Hegedušić
Dvorište Rektorata (1)

22 sata SIMFONIJSKI KONCERT
Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
orkestar HNK u Osijeku
dirigent: Mladen Tutavac
Ljetna pozornica Kulturnog centra Eurodoma (2)

8. srpnja, petak
21 sat Enda Walsh: DISCO SVINJE
drama
Teatar Exit, Zagreb
redatelj: Matko Raguž
igraju: Elizabeta Brodić i Karlo Mrkša/Ivana Guilin i Matija Čigir
Barutana

22.30 sati Plesna mreža Hrvatske
INVISIBLE TIME
plesna predstava
koreografkinja: Melita Spahić Bezjak
skladateljica: Ana Horvat
Zvonimir Kvesić, plesač
Kaja Farszky, udaraljke
Eurodom – amfiteatar

9. srpnja, subota
10 sati WALDINGERAONICA
likovna igraonica za djecu
Galerija Waldinger

19 sati Rujana Jeger
BEZ DLAKE NA JEZIKU
književna večer s psom
predstavljaju: autorica i Dubravka Pađen Farkaš
Dvorište GISKO

21 sat LASSE LINDGREN & BIG CONSTELLATION
Lasse Lindgren, truba
program: Maynard Ferguson i ABBA
Dvorište Rektorata (1)

10. srpnja, nedjelja
10 sati WALDINGERAONICA
likovna igraonica za djecu
Galerija Waldinger

19 sati RAZRED
SCHOOL TIME FOR MISS ROMA
osječka premijera dokumentarnog filma s razgovorom
Vesna Ćudić redateljica, Vjeran Hrpka snimatelj, Luka Zima skladatelj, Vanja Siruček montažer, Siniša Juričić producent, Bogdanka Ćudić Vilić izvršna producentica
Galerija Waldinger

21 sat ZRINKA POSAVEC
koncert sevdalinki i starogradskih pjesama
Zrinka Posavec vokal, Filip Novosel brač, Zvjezdan Ružić klavir, Tihomir Hojsak kontrabas
Dvorište Rektorata (1)

11. srpnja, ponedjeljak
21 sat SIMONE ZANCHINI & RATKO ZJACA ZZ QUARTET
jazz koncert
Simone Zanchini harmonika, Ratko Zjaca gitara, Martin Gjakonovski kontrabas,
Jože Zadravec bubnjevi
Dvorište Rektorata (1)

12. srpnja, utorak
21 sat Marijana Nola/Neno Belan: MATILDA
mjuzikl
HNK u Šibeniku
redateljica: Nina Kleflin
igraju: Damir Lončar, Nela Kocsis, Maja Kovač, Šime Bubica, Franka Klarić, Jakov Bilić, Oriana Kunčić, Petra Mušić/Kristina Cota, Frane Celić
Dvorište Rektorata (1)

1 Dvorište Rektorata
2 HNK u Osijeku
3 Sportska dvorana Gradski vrt
4 Dvorište Prehrambeno-tehnološkog fakulteta
5 Ljetna pozornica Kulturnog centra Eurodoma
6 Eurodom – amfiteatar
7 Barutana
8 Galerija Waldinger
9 GISKO
10 Dvorište GISKO
11 Atrij Arheološkog muzeja
12 Lapidarij Muzeja Slavonije
13 UAOS – Odsjek za likovnu umjetnost

Zamjenski prostori u slučaju lošega vremena:
(1) Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
(2) HNK u Osijeku

SiB.hr

 




Pratite SiB.hr bilo kad i bilo gdje! Posjetite naš mobilni portal m.sib.hr

Najave događaja

Srijeda

Četvrtak

Petak