Osječko ljeto kulture OLJK 2013. [PROGRAM]

Osječko ljeto kulture OLJK 2013. [PROGRAM]

Osječko ljeto kulture održati će se 29. lipnja do 12. srpnja na više lokacija u Osijeku. Pokrovitelji su Grad Osijek, Osječko-baranjska županija, Ministarstvo kulture, INA, Croatia osiguranje te Saponia.

29. lipnja SUBOTA 

17,30 h Galerija Waldinger
Peter Schubert: Čudesni svijet secesije
izložba

21,30 h Trg Svetog Trojstva 
Puhački ansambl mutičke akademije iz Graza, Austrija
koncert

30. lipnja NEDJELJA

20,00 Galerija likovnih umjetnosti Osijek
Ivan Rein: Pariška paleta
izložba

22,00 h Trg Svetog Trojstva 
Tony Cetinski i Magdolina Ruzsa (Mađarska)
koncert povodom ulaska RH u EU

ponoć Trg Svetog Trojstva 
Oda radosti 
9. simfonija L.V.Beethovena
Tony Cetinski, Magdolina Ruzsa i zbog HNK u Osijeku

1. srpnja PONEDJELJAK

20,00 h Vodena vrata
David Petrović: Palačinka mog života
lutkarska predstava
Gradsko kazalište lutaka Rijeka

21,00 h Dvorište Rektorata
Ante Tomić: Čudo u poskokovoj dragi
drama
Narodno pozorište Subotica, Srbija

2. srpnja UTORAK

20,00 h Galerija Waldinger
Književni susret s Mani Gotovac
razgovor o knjizi Fališ mi o proljeću, u jeseni, u ljetu, u zimi

21,00 h Trg Svetog Trojstva
UNITED EUROPE SINGING
koncert
HPD Lipa Osijek, Mješoviti pjevački zbor Mecsek Pecs i Panonska filharmonija Pecs

22,00 h Barutana
Mani Gotovac: Pričaj mi o gorkome
predstava prema autobiografskom romanu Fališ mi
Kazalište Planet Art, Zagreb

3. srpnja SRIJEDA

20,00 GISKO 
Žene u ruralnom razvoju
izložba fotografija

21,00 h Dvorište Rektorata
Jean Poiret: Krletka
komedija
Satiričko kazalište Kerempuh, Zagreb

4. srpnja ČETVRTAK

21,00 h Dvorište Rektorata
Dunja Fajdić: Glumice i to
komedija
kazalište KNAP u Umjetnička organizacija "Kravice" Zagreb

23,00 h Barutana
Mira Perić Kraljik: Hana i Hana
duodrama

5. srpnja PETAK

18,00 h Dvorište Kazamata
Večer umjetnosti i vina
manifestacija

20,00 h Galerija Waldinger
Australija u očima Hrvata
izložba fotografija Antuna Krešića

22,00 h Dvorište Rektorata
David Mamet: Kreket
moderna bajka
Teatar Exit, Zagreb

6. srpnja SUBOTA

21,00 h Dvorište Rektorata
Dušan Kovačević: Balkanski špijun u Sarajevu
komedija
Narodno pozorište Sarajevo, BiH

7. srpnja NEDJELJA

20,00 h Dvorište Prehrambeno-tehnološkog fakulteta
Tamara Kučinović i Aja Kobe: Zmrdica in Zmrdek
lutkarska predstava po motivima stripova Calvin&Hobbes Billa Wattersona i Durica Ivice Bednjanca
Luktarsko gledališće Maribor, Slovenija

21,00 h Dvorište Rektorata
FEMME FADAL
san o Amaliji Rodrigues u slikama kazališta sjena
Kreativni sindikat i Kazalište KNAP, Zagreb

22,00 h Barutana Marijana Nola, EU HEROINE
praizvedba drame
Umjetnička akademija u Osijeku

8. srpnja PONEDJELJAK

21,00 h Trg Svetog Trojstva 
OPERNA NOĆ
koncert
HNK Osijek

22,00 h Barutana 
Marijana Nola: EU HEROINE
proizvedba drame
UAOS Osijek

9. srpnja UTORAK

21,00 h Dvorište Rektorata
Jasminka Petrović: Ljubav za početnike ili: Nauči pa odluči
predstava za mlade
Teatar Rugantino, Zagreb

10. srpnja SRIJEDA

21,00 Dvorište Kazamata
James Joyce/Nikola Zavišić: Jamesove Mačke
praizvedba dječje predstave
DJK Branka Mihaljevića Osijek

11. srpnja ČETVRTAK

20,00 Galerija Waldinger
SVjetske umjetničke igre
izložba

21,00 Dvorište Kazamata
James Joyce/Nikola Zavišić: Jamesove Mačke
praizvedba dječje predstave
DJK Branka Mihaljevića Osijek

22,00 Dvorište Rektorata
Ivica Boban: Sutra (ni) je novi dan
komedija
Teatar Exit, Zagreb

12. srpnja PETAK

21,00 Trg Svetog Trojstva
Ladislav Prežigalo/Darko Hajsek: Crna kuća mjuzikl u boji
urnebesni spektakl
B Glad produkcija, Zagreb

Program u PDF formatu za print preuzmite klikom OVDJE.

Program OLJK-a 2013. sutra bi trebali službeni i najaviti predstavnici organizatora na prigodnoj konferenciji za novinare.




Pratite SiB.hr bilo kad i bilo gdje! Posjetite naš mobilni portal m.sib.hr


Ponuda poslova