osijek cibalija 2016 sibhr 01

Nakon tri godine publika u Gradskom vrtu imala je prilike uživati u slavonskom derbiju između Osijeka i Cibalije.

Bijelo-plavi su kao treći dočekali Vinkovčane te s četiri slavlja, jednim neriješenim rezultatom i jednim pretrpljenim porazom, kao i 13 osvojenih bodova, dok su Nebesko-plavi u Osijek na Slavonski derbi stigli kao osmi s po tri remija i tri poraza te tri sakupljena boda.

Nakon što su mreže mirovale u prvom poluvremenu, a prije svega zahvaljujući danas odličnom čuvaru mreže domaćih Zvonimiru Mikuliću, u 65. minuti Frane Vitaić gubi loptu na sredini terena, a koristi to Benedik Mioč koji s 15 metara zabija za 1:0.

Dvije minute kasnije u listu strijelaca upisuje se i Josip Knežević. Nakon pogreške gostujućeg vratara Mladena Matkovića, Gabrijel Boban kupi loptu i asistira Kneževiću u šesnaestercu za pogodak za domaćih 2:0.

Osijek nije odigrao utakmicu za pamćenje, ali se bodovi pišu. Nešto lošija igra Osijeka nije omela publiku, koja je ponovo na stadion došla u velikom broju, da glasnim bodrenjem daju podstreh bijelo-plavima. Pobjedničku atmosferu dodatno je začinio i vatromet na kraju utakmice.

U samom uvodu utakmice svjedočili smo i jednoj prekrasnoj ljudskoj gesti kad su Ultrasi, Kohorta te predstavnici klubova zapalili svijeće za preminulog velikog navijača Cibalije, Stjepana Vojnića. Pokazatelj je to kako strasti na tribinama mogu biti uzavrele, ali da prije svega treba biti čovjek.

Tekst: SiB.hr