Osječko ljeto kulture - PROGRAM
  help
Osječko ljeto kulture - PROGRAM
Petak, 29. Lipanj 2018, 08:00
Do Petak, 13. Srpanj 2018

oljk

PROGRAM OSJEČKOG LJETA KULTURE 2018.
*program je podložan promjenama

Petak, 29. lipnja 2018.
- Svečano otvorenje - Dvorište Hotela Central
21:00 sat - Branko Kostelnik, Osječki long, long play, praizvedba OLJK 2018. rock melodrama
Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
redatelj: Saša Anočić

Subota, 30. lipnja 2018.
18,30 sati - Tina Gverović i Marko Tadić "Horizont očekivanja", izložba s 57. Bijenala u Veneciji,
kustosica: Branka Benčić
Mjesto održavanja: Galerija Waldinger

20:00 sati - A Cappella, koncert, Komorni zbor „Ivan Filipović, Zagreb
dirigent: Goran Jerković
Mjesto održavanja:Crkva sv. Mihaela

21:00 sat - Joseph Stein – Jerry Bock, Violinista na krovu, mjuzikl
redatelj: Atila Bereš
Koprodukcija Srpskog narodnog pozorišta i Novosadskog pozorišta
Mjesto održavanja: Dvorana Gradski vrt

21:00 sat - Mali šef, filmska večer
režiseri: Hendel Butoy, Tom McGrath
Mjesto održavanja:Šetalište uz Secesijski zdenac

23:00 sata - Vozač, filmska večer
režiser: Edgar Wright
Mjesto održavanja:Šetalište uz Secesijski zdenac

Nedjelja, 1. srpnja 2018.
19:00 sati - Muški dječji zbor Mukachevo, Ukrajina, koncert
dirigent: Volodymyr Volontyr
Mjesto održavanja:Crkva Sv. Križa

21:00 sat - Branko Kostelnik, Osječki long, long play, repriza rock melodrame, Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
redatelj: Saša Anočić
Mjesto održavanja:Dvorište Hotela Central

21:00 sat - Čarobnjak iz oza, filmska večer
režiser: Victor Fleming
Mjesto održavanja:Šetalište uz Secesijski zdenac

23:00 sata - Ubojstvo u Orient expressu, filmska večer,
režiser: Kenneth Branagh
Mjesto održavanja:Šetalište uz Secesijski zdenac

Ponedjeljak, 2. srpnja 2018.
19:00 sati - Mihailo Lišanin, Međunarodna izložba dječjih radova, Slovenija, GISKO

20:00 sati - Zbor muzičke akademije u Krakowu, Poljska, koncert
dirigent: Andrzej Korzeniowski
Mjesto održavanja:Crkva Sv. Križa

22:00 sata - Gužva u 16-ercu, punk-rock koncert
Mjesto održavanja: Dvorište Rektorata

Utorak, 3. srpnja 2018.
17:00 sati - Marina Mesar OKO, Street art, predavanje i radionica: Paste up
Mjesto održavanja: Galerija Kazamat

19:00 sati - Picasso u Osijeku, izložba, Srednjoeuropski Kulturni Centar, Novi Sad
Mjesto održavanja: Kulturni centar Eurodoma

20:30 sati - LJUB…AV-AV, predstava za djecu i odrasle, Dramski studio za srednjoškolce Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića u Osijeku
redateljica: Areta Ćurković
igraju: David Uranjek, Niko Anić, Lea Vrbanić, Franko Cebić, Petra Prološčić, Renato Ivešić, Lora Kovač, David Šokman/Karlo Novaković, Mia Marković, Mihael Čevizović, Domagoj Pintarić i Karla Grbešić/Matko Jukić
Mjesto održavanja: Školjka (2)

21,30 sat - Joza Ivakić, Vrzino kolo,, ljubavna komedija u 4 čina, Gradsko kazalište Joza Ivakić Vinkovci
redatelj: Vjekoslav Janković
igraju: Ivan Ćaćić, Matea Marušić, Katarina Baban, Denis Brižić, Hrvoje Seršić, Selena Andrić, Goran Smoljanović, Katarina Krištić, Vladimir Andrić, Zorko Bagić, varošani i plesači Folklorni ansambl „Lisinski“
Mjesto održavanja: Dvorište Rektorata (1)

Srijeda, 4. srpnja 2018.
10:00 - 19:00 sati - Bila jednom jedna… kreativne radionice, Međunarodni festival slikovnice Čuvari priča
Mjesto održavanja:GISKO/MLU

17:00 sati - Marina Mesar OKO, Street art, predavanje i radionica: Sticker kultura
Mjesto održavanja: Galerija Kazamat

20:30 sati - Laurea Mundi, koncert, Hrvatsko pjevačko društvo „Lipa“ Osijek
Mjesto održavanja: Atrij Glavne straže Muzeja Slavonije

21,30 sati - Gnijezdo, drama, Hrvatsko narodno kazalište u Mostaru
redateljica: Marina Petković Liker
igraju: Miro Barnjak, Bojan Beribaka, Angela Bulum, Jelena Kordić Kuret, Nikolina Marić, Jadranka Popović Miljko i Ivan Skoko
Mjesto održavanja:Dvorište Rektorata

Četvrtak, 5. srpnja 2018.
10:00 - 19:00 sati - Bila jednom jedna… kreativne radionice, Međunarodni festival slikovnice Čuvari priča
Mjesto održavanja: GISKO/MLU

19,30 sati - Drava art biennale 2017., izložba
Mjesto održavanja: Muzej likovnih umjetnosti

20:00 sati - Budimski slikar Ferenc Falkoner (1737. -1792.), izložba
Mjesto održavanja: Muzej likovnih umjetnosti

21:00 sat - Nick Payne, Konstelacije, praizvedba OLJK 2018., drama, Gradske galerije Osijek
redateljica: Aida Bukvić
igraju: Olga Pakalović i Vladimir Posavec Tušek
Mjesto održavanja: Barutana

Petak, 6. sprnja 2018.
10:00 - 19:00 sati - Bila jednom jedna… kreativne radionice, Međunarodni festival slikovnice Čuvari priča
Mjesto održavanja:GISKO/MLU

18:00 sati - Bila jednom jedna…sjajna izložba, zatvaranje Festivala
Mjesto održavanja: Muzej likovnih umjetnosti

19:00 sati - Majstori, dječja predstava, Teatar to go i Hrvatsko kazalište Pečuh
redatelj: Goran Smoljanović
igraju: Dejan Fajfer i Goran Smoljanović
Mjesto održavanja: Vodena vrata (2)

20:00 sati - Mira Perić, Glumačko sazrijevanje, promocija knjige
predstavljaju: Emina Berbić Kolar, Robert Raponja, autorica i gosti
Mjesto održavanja: Dvorište GISKO (3)

21:00 sat - Nick Payne, Konstelacije, repriza drame, Gradske galerije Osijek
redateljica: Aida Bukvić
igraju: Olga Pakalović i Vladimir Posavec Tušek
Mjesto održavanja:Barutana

Subota, 7. srpnja 2018.
19,30 sati - Krešimir Purgar, Ususret vizualnim studijima u Osijeku, promocija knjiga
predstavljaju: Ana-Marija Koljanin, Igor Loinjak i autor
Mjesto održavanja: Muzej likovnih umjetnosti

21:00 sat - Kad – tad, drama
Koprodukcija RUPER i Teatar &TD, Zagreb
redateljica: Marina Pejnović
igraju: Mia Biondić, Nataša Kopeč i Ivana Krizmanić
Mjesto održavanja: Barutana

Nedjelja, 8. srpnja 2018.
19:00 sat - Gordana Gadžić, „Hod po rubu, s ivicom“, promocija monografije
predstavljaju: Renata Kapicl, Davor Špišić i autorica
Mjesto održavanja: Dvorište III. gimnazije (4)

20:30 sati - Jim Cartwright, Dvoje, drama, Teatar Exit, Zagreb
redatelj: Matko Raguž
igraju: Bojana Gregorić Vejzović i Dražen Čuček
Mjesto održavanja: Barutana

22,30 sata - Jim Cartwright, Dvoje, drama, Teatar Exit, Zagreb
redatelj: Matko Raguž
igraju: Bojana Gregorić Vejzović i Dražen Čuček
Mjesto održavanja:Barutana

Ponedjeljak, 9. srpnja 2018.
19:00 sati - XXXIV. Osječki zbornik, promocija, Muzej Slavonije
predstavljaju: Branka Migotti i Marina Kovač
Mjesto održavanja: Lapidarij Muzeja Slavonije (4)

21:00 sat - Christopher Durang, Za umrijet od smijeha, satirična fantazija, Teatar Rugantino & Kazalište Planet Art, Zagreb
redatelj: Mario Kovač
igraju: Gordana Gadžić i Marko Torjanac
Mjesto održavanja: Dvorište Rektorata (1)

Utorak, 10. srpnja 2018.
19,30 sati - Ivana Šojat, Ezan, književna večer
Predstavljaju: Dubravka Pađen Farkaš i autorica
Mjesto održavanja:Dvorište GISKO (3)

20:30 sati - Hoerspiel mala igra za slušanje (i gledanje), priča o povijesti radija, Multimedijalna koliba, Zagreb
redateljica: Pavlica Bajsić Brazzoduro
igraju: Jelena Miholjević, Sven Medvešek, Ljubica Letinić, Ivana Rushaidat, Dino Brazzoduro, Matija Antolić, Ivor Plužarić, Nina Bajsić, Pavlica Bajsić Brazzoduro i Ante Perković
Mjesto održavanja: Barutana

22:00 sata - Noć filmske glazbe, Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku, orkestar HNK u Osijeku
Dirigent: Mladen Tutavac
Mjesto održavanja: Vodena vrata

Srijeda, 11. srpnja 2018.
19:00 sati - Valpovački vlastelini Prandau-Normann, promocija kataloga izložbe
Predstavljaju: Zvonko Maković, Žarka Vujić, Melina Lučić i Marina Vinaj
Mjesto održavanja:Lapidarij Muzeja Slavonije (4)

20:30 sati - Osječki Porinovci, Mia Dimšić i Fluentes, koncert
Mjesto održavanja:Dvorište Rektorata

21:00 sat - Ulrich Hub, Pingvini ne znaju ispeći kolač sa sirom, premijera OLJK 2018., dječja predstava, Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
redatelj: Damir Mađarić
igraju: Areta Ćurković, Srđan Kovačević, Kristina Fančović i Ivica Lučić
Mjesto održavanja: Dvorište Prehrambeno-tehnološkog fakulteta (2)

22:00 sata - Plesna mreža Hrvatske, Traveloque, plesna predstava
izvode: Iva Nerina Sibila, Eleonora Magdalena Vrdoljak, Žak Valenta i Toni Flego
Mjesto održavanja: Barutana

Četvrtak, 12. srpnja 2018.
17,30 sati - 7. Međunarodna radionica umjetničke grafike, Hrvatsko društvo likovnih umjetnika Osijek
Mjesto održavanja:Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku

19:00 sati - Drago Hedl, Vrijeme seksa u doba nevinosti, promocija romana
predstavljaju: Ivana Bodrožić, Jagna Pogačnik, Davor Špišić i autor
Mjesto održavanja: Dvorište III. gimnazije (4)

20:00 sati - Ulrich Hub, Pingvini ne znaju ispeći kolač sa sirom, repriza dječje predstave, Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
redatelj: Damir Mađarić
igraju: Areta Ćurković, Srđan Kovačević, Kristina Fančović i Ivica Lučić
Mjesto održavanja:Dvorište Prehrambeno-tehnološkog fakulteta (2)

21,30 sat - Miguel de Cervantes, Bistri vitez Don Quijote od manche, drama, Narodno pozorište Tuzla
redatelj: Nikola Zavišić
igraju: Adnan Omerović, Alisa Brkić, Boris Balta, Dalibor Brkić, Elvis Jahić, Enver Hasić, Nina Terzić, Siniša Udovičić i Denis Hadžić
Mjesto održavanja: Dvorište Rektorata (1)

Petak, 13. srpnja 2018.
21:00 sat - Mostar sevdah reunion, koncert
Mjesto održavanja:Trg Sv. Trojstva

Zamjenski prostori u slučaju kiše:
1. Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku
2. Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
3. Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek
4. Atrij Glavne straže Muzeja Slavonije

 

Pratite SiB.hr bilo kad i bilo gdje! Posjetite naš mobilni portal m.sib.hr

Nazad

Najave događaja

Četvrtak

Petak

Subota